Kariera w farmacji

Branża farmaceutyczna to dobre miejsce do rozwoju swojej kariery. Powiedzą to nie tylko sami farmaceuci, ale również specjaliści z wielu innych dziedzin. Oferuje ona konkurencyjne zarobki, spokojną pracę i stabilny rozwój. Komu przeznaczona jest kariera w farmacji? Jak wejść do tej branży? Jakich specjalistów potrzebują firmy farmaceutyczne? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Praca dla farmaceutów

Absolwenci farmacji mogą rozwinąć swoją karierę w wielu obszarach. Na pewno znajdą pracę w aptekach – zarówno tych szpitalnych, jak i otwartych., ale również są mile widziani w przedsiębiorstach farmaceutycznych. Ich wiedza jest niezwykle ważna i potrzebna w procesie tworzenia nowych produktów lecznicznych, produkcji, a nawet w sprzedaży. Kariera w farmacji może oznaczać dla absolwentów pracę przy różnorodnych badaniach klinicznych. Absolwencji farmacji zajmują też kontrolą i rejestracją produktów leczniczych, jak również marketingiem farmaceutycznym. W każdej z wymienionych dziedzin jest dla nich miejsce. W każdej mogą też liczyć na stabilne zatrudnienie oraz konkurencyjne zarobki.

Praca w dziale produkcyjnym

Kariera w farmacji dedykowana jest jednak nie tylko farmaceutom. Branża ta potrzebuje różnych specalistów, a także ludzi bez kierunkowego i wyższego wykształcenia. Solidny pracodawca zapewni im dobrą pensję, bogaty pakiet benefitów oraz stabilne zatrudnienie. Osoby z wykształceniem średnim, ale z konkretnymi umiejętnościami (np. Technicznymi) są potrzebne między innymi w dziale produkcji.  Tam poszukuje się rąk do pracy przy naważaniu, mieszaniu, konfekcjonowaniu i innych czynnościach. Potrzebni są też operatorzy maszyn  produkcyjnych, a nawet osoby, dbające o utrzymanie czystości. Wszyscy mogą liczyć na dobrą pensję. W końcu trzeba pamiętać o tym, że przemysł farmaceutyczny należy do tych najlepiej rozwijających się, jak również najstabilniejszych pod kątem kryzysów i zawirowań w gospodarce.

Praca dla analityka

Należy też pamiętać, że przemysł farmaceutyczny to ogromne przedsięwzięcie logistyczne. Tego typu firmy zatrudniają dużą liczbę analityków, logistyków oraz osoby wyspecjalizowane w wielu innych dziedzinach, takich jak prawo, marketing czy zakupy. W kadrach takich przedsiębiorstw znajdziemy zatem wiele osób z wykształceniem ekonomicznym lub matematycznym, którzy mają na koncie pewne doświadczenie w pracy analityka. Dodatkowo wymaga się od nich znajomości specjalnych programów komputerowych, czasem również znajomości programowania, a także umiejętności pracy z dużymi zbiorami danych liczbowych. Taki specjalista musi potraić wyciągać wnioski i wizualizować dane w odpowiedni sposób. Firmy farmaceutyczne potrzebują ludzi ambitnych, którzy potrafią zaplanować wiele działań oraz przewidzieć ich skutki, mające wpływ na wiele procesów w firmie. Kariera w farmacji dla osób o szczególnych umiejętnościach ma szansę się rozwijać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here