Wysokie wynagrodzenia i stała umowa

Na polskim rynku pracy znajdziemy wiele zawodów, ale które są najbardziej opłacalne oraz które sprawią, że pracownik poczuje się bezpiecznie wykonując swój zawód? Tutaj odpowiemy na te pytania.

Zgodnie z badaniami na polskim rynku pracy można zauważyć spore różnice płacowe wśród różnych zawodów. Ciężko jest wypośrodkować zarobki Polaków, ale Główny Urząd Statystyczny wypowiedział się na temat zarobków obywateli polskich w listopadzie 2021 roku, a mianowicie zarobki te średnio wynosiły 6022,49 zł brutto. Pomimo wszystko należy te dane brać z pewnym dystansem, ponieważ w statystyki nie są wliczane osoby, które pracują na podstawie umów cywilnoprawnych, czy takich które zarabiają za granicą. W statystki są również wliczani specjaliści, którzy mają wysokie zarobki, ale również osoby które zarabiają najniższą krajową, więc nie są one wiarygodne.

Przeczytaj też: https://tusochaczew.pl/pl/666_materialy_partnera/59969_pelny-etat-i-wysokie-wynagrodzenie—w-ktorych-branzach.html

Ważną kwestią jest to, że dobrze płatna praca nie jest związana koniecznie z wykształceniem czy posiadanymi uprawnieniami. Ponieważ na polskim rynku pracy liczy się przede wszystkim doświadczenie czy posiadane umiejętności w wykonywaniu danego zawodu. To one są podstawą wyższych płac, czy dodatków do pensji pracownika. Aby w sposób wiarygodny określić jaki zawód jest najbardziej opłacalny i bezpieczny należy brać pod uwagę tylko branże, które zatrudniają pracowników na podstawie umowy o pracę. A więc w których branżach pełny etat i wysokie wynagrodzenie? Na podstawie analiz z roku 2021 oraz innych lat najbardziej opłacanym zawodem był zawód związany z bezpieczeństwem w IT, czy specjalistą do spraw IT. Również wysoko opłacanym zawodem jest zawód radcy prawnego czy osoby związanej z brand marketingiem.

W wysoko zestawionych branżach również dobrym zawodem jest HR bussines partner. Wiele z firm zachęca pracowników do pracy w ich zawodach, ponieważ zapewniają dodatkowe benefity związane przede wszystkim z ubezpieczeniami zdrowotnymi, prywatną opieką medyczną czy np. cateringiem w trakcie pracy (takie sytuacje bardzo często zdarzają się w nowoczesnych firmach IT pod postacią np. owocowych czwartków). Pracownicy IT są jedną z najbardziej obleganych branż w Polsce, ale i na świecie. U pracowników nie tylko liczy się wykształcenie, ale również i zdobyte doświadczenie, chęć rozwoju czy chęć do pracy. Co do samej umowy o pracę. Nie zawsze praca jako pracownik IT wiążę się ze stałą umową, ponieważ bardzo często pracują oni na swoją działalność, aby więcej mogli wynieść ze swojej pracy. Owszem jeżeli, ktoś pracuje w dużej korporacji jako pracownik IT czy specjalista związany z zapewnieniem bezpieczeństwa IT to są to zawody z wysoką płacą i stałą umową.

W przypadku HR bussines partner jest bardzo podobnie. Mają oni wysokie płace, ale muszą liczyć się z tym, że nie dostaną stałej umowy. Zazwyczaj firmy zatrudniają takich pracowników na czas określony min. jeden rok. Natomiast zastanawiając się, który z zawodów ma wysoką płacę i stałe umowy należy tutaj wymienić pracowników z zakresu księgowości czy bankowości. Pracownicy z tych branż również posiadają bardzo wysokie zarobki, ale przy tym mogą liczyć na stałe umowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here