Pośrednictwo pracy we Wrocławiu

Jeśli w ostatnim czasie miałeś problemy ze znalezieniem pracowników i do teraz nie udało Ci się uzupełnić wszystkich wakatów w firmie, to wcale nie masz pecha. W identycznej sytuacji znajduje się zdecydowana większość pracodawców. Jest to efekt niskiego bezrobocia, niedoboru fachowców oraz opadającej fali emigracji zarobkowej ze Wschodu. Firmy doświadczające problemu braku pracowników coraz chętniej korzystają z usługi pośrednictwa pracy we Wrocławiu. Jest to szczególnie wskazane w 4 sytuacjach, które przybliżamy w naszym artykule.

Całkowite fiasko rekrutacji

O takim fiasku możemy mówić wtedy, gdy w ciągu kilku tygodni firma nie znalazła żadnego kandydata godnego zaproszenia go do ostatniej tury rekrutacyjnej (negocjowania indywidualnych warunków zatrudnienia) lub co gorsza nie spłynęły żadne podania. Takie sytuacje zdarzają się coraz częściej i nie muszą wcale wynikać z tego, że oferta jest nieatrakcyjna.

W dobie bardzo niskiego bezrobocia praktycznie każdy, kto chce, ma pracę. Dlatego musisz mieć świadomość, że Twoje ogłoszenie trafia do osób, które już są gdzieś zatrudnione – a przekonanie ich do zmiany pracodawcy wcale nie jest takie łatwe.

Cytując Alberta Einsteina: nie możesz robić ciągle tego samego i oczekiwać innego efektu. Dlatego jeśli kolejna już rekrutacja zawiodła, to trudno o wyraźniejszy sygnał świadczący o tym, że czas rozważyć skorzystanie z usługi pośrednictwa pracy we Wrocławiu.

Agencje świadczące taką usługę są o wiele skuteczniejsze w pozyskiwaniu pracowników dla swoich klientów. Dlaczego? Ponieważ stosują zupełnie inne metody rekrutacyjne, o czym możesz przeczytać w artykułach na: https://crewforyou.pl/aktualnosci/.

Potrzeba pilnego znalezienia nowych pracowników

W takiej sytuacji nie ma na co czekać i zamiast ruszać ze standardową rekrutacją lepiej będzie skorzystać z usługi pośrednictwa pracy. We Wrocławiu trwa bardzo ostra rywalizacja o pracowników, dlatego często okazuje się, że osoba, która jest na ten moment dostępna, następnego dnia rozpoczyna pracę w konkurencyjnej firmie.

Jeśli więc musisz znaleźć pracowników od ręki, ponieważ np. wpadło Ci duże zlecenie z krótkim terminem realizacji, to zdecyduj się na pośrednictwo, w ramach którego agencja zaproponuje Ci m.in. outsourcing pracowniczy.

Poszukiwanie pracowników bez specjalnych kwalifikacji

Tutaj dobrym przykładem mogą być firmy, które szukają pracowników na produkcję czy pracowników fizycznych. Nie mają w stosunku do nich specjalnych oczekiwań, poza chęcią do pracy i nauki zawodu. Wbrew pozorom znalezienie takich pracowników nie jest takie proste.

Najlepszym sposobem na to, aby szybko pozyskać pracowników niewykwalifikowanych, jest skorzystanie z pośrednictwa agencji pracy tymczasowej. Takie agencje często mają bezpośredni dostęp do osób gotowych podjąć pracę praktycznie od ręki.

Chęć zatrudnienia pracowników ze Wschodu

Niejedna firma we Wrocławiu byłaby w sporych tarapatach, gdyby nie pracownicy z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Mołdawii, Gruzji czy Armenii. Problem w tym, że popyt na cudzoziemców od dawna przewyższa ich podaż. Ci, którzy są już w Polsce od jakiegoś czasu, nie narzekają na brak ofert zatrudnienia, dlatego trzeba się o nich starać w takim samym stopniu, jak o polskich pracowników.

Planując zatrudnienie cudzoziemców warto zainteresować się usługą pośrednictwa pracy. Wyspecjalizowane w tym agencje mają rozległe kontakty za naszą wschodnią granicą, dzięki czemu mogą skutecznie rekrutować pracowników spośród tych osób, które jeszcze nie wyemigrowały do Polski. Jednocześnie agencja bierze na siebie wszystkie obowiązki związane z legalizacją pobytu i pracy, obsługą kadrowo-płacową, zgłoszeniem cudzoziemca do ubezpieczeń czy zadbaniem o jego sprawy socjalne.

Usługę pośrednictwa pracy we Wrocławiu swoim klientom oferuje Crew For You – jedna z najlepiej ocenianych agencji HR w województwie dolnośląskim. Z pełną ofertą Crew For You możesz się zapoznać na stronie internetowej https://crewforyou.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here