Praca w Warszawie

Warszawa jako Stolica Polski reprezentuje się bardzo dobrze. Jest to wielkie miasto, dobrze rozwinięte, znajduje się tam masa sklepów, masa restauracji, masa dróg i środków transportu, i jeszcze parę innych środków, których nie ma w innych miastach. Na pewno nie możemy stwierdzić, że mieszkańcy Warszawy mają źle. Jak jednak wygląda rynek pracy w Warszawie? W jakich branżach znajdziesz dobrze płatną pracę w Warszawie? Jakie są najczęstsze oferty pracy w Warszawie? Czy przeprowadzka do Warszawy w celach pracy jest dobrym pomysłem?

Przede wszystkim zacznijmy od rynku pracy. W wielu miastach rynek pracy po pandemii uległ wielkiej zmianie. Jak dobrze wiemy, przez koronawirusa zmuszeni byliśmy do pracy zdalnej. W Warszawie wbrew powszechnej opinii Covid nie wywołał wiele szkód. Stopa bezrobocia w Warszawie pod koniec czerwca 2021 r. według GUS wynosiła około 2,0%. Dla porównania, w województwie mazowieckim wynosiła ona 5,0%, czyli o 3,0% więcej. Jak widać więc, w Warszawie rynek pracy ma się dobrze. Niskie bezrobocie, o wiele poniżej średnich krajowej i wojewódzkiej, pozwala nam stwierdzić, że rynek pracy wciąż jest otwarty na pracowników mimo problemów w 2020 r.

Zobacz też: https://www.infoprzasnysz.com/chcesz-znalezc-dobrze-platna-prace-rozwaz-prace-w-warszawie/

A jak wyglądają w Warszawie zarobki? W jakich branżach znajdziesz dobrze płatną pracę w Warszawie ? Odpowiedź wbrew pozorom nie jest taka oczywista patrząc na to, że w Warszawie działa wiele korporacji. Według GUS, w 2021 roku w Warszawie największe zarobki można było zdobyć działając w branży Informacji i Komunikacji. Chodzi tu głównie o takie sprawy jak:

– działalność wydawnicza,
– działalność związana z produkcją filmów, nagrań wideo, programów telewizyjnych, nagrań dźwiękowych i muzycznych,
– nadawanie programów ogólnodostępnych i abonamentowych,
– telekomunikacja,
– działalność związana z oprogramowaniem i doradzaniem w zakresie informacji,
– działalność usługowa w zakresie informacji.

Na drugim miejscu plasuje się Działalność finansowa i ubezpieczeniowa. Chodzi tu głównie o takie sprawy jak doradztwo finansowe, ubezpieczenia, fundusze emerytalne i tym podobne. Wysokie miejsce pod tym względem zajęła również Działalność profesjonalna, naukowa i techniczna, czyli takie rzeczy jak:

– Weterynaria
– Badania naukowe
– Działalność prawnicza
– Architektura
– Badania rynku
– I wiele innych

A jak wyglądają oferty pracy w Warszawie? Jakie oferty możemy znaleźć tu najczęściej? Patrząc na oferty pracy w Warszawie, od zaraz pracę możemy znaleźć w takim zawodzie jak:

– Listonosz
– Kurier
– Magazynier
– Murarz
– Nauczyciel przedmiotów ogólnokształcących
– Spawacz
– Robotnik budowlany
– Sprzątacz
– Zaopatrzeniowiec
– Dostawca
– Pracownik służb mundurowych

Deficyt w Warszawie po pandemii odnotowują głównie branże IT, budowlane, drogowe, spożywcze, elektryczno-elektroniczne, gastronomiczne i edukacyjne. Najczęstsze powody występowania takich deficytów to trudna praca, brak doświadczonych kandydatów, lub wpływ pandemii na daną branżę.

Podsumowując to wszystko, przeprowadzka do Warszawy w celu znalezienia dobrej pracy nie jest głupim pomysłem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here