kreatywy zawod

Coraz większa liczba osób nie pracuje w wyuczonym zawodzie. Powodów jest wiele. Może to być brak ofert pracy lub wypalenie zawodowe. Wiele osób w średnim wieku całkowicie zmienia swoją ścieżkę zawodową. Dopiero wtedy wiedzą, co tak naprawdę chcieliby w życiu robić. Jest to zupełnie naturalne. Jeśli tym marzeniem jest kreatywna praca, to warto rozpatrzyć nabycie umiejętności potrzebnych do zatrudnienia w marketingu, informatyce lub grafice. Poniżej zamieszczono krótki scenariusz na rozpoczęcie kariery w tych branżach.

Szkolenia i kursy

Posiadanie odpowiedniej wiedzy w danej dziedzinie to połowa sukcesu. Szkolenia tematyczne stanowią jedną z najskuteczniejszych metod uczenia. Wiele osób lubi kształcić się na własną rękę. Jednak zazwyczaj tego rodzaju nauka nie gwarantuje nabycia wszystkich niezbędnych umiejętności.

Dzięki szkoleniu zorganizowanemu przez profesjonalną firmę, wiedza jest nam przekazywana zgodnie z programem. Przechodzi się z informacji podstawowych do bardziej złożonych i zaawansowanych. Do tego szkoleniowcy wskazują różne metody i narzędzia, do których nie ma ogólnego dostępu.

Osobom, które chcą pracować w marketingu lub grafice, zaleca się odbycie szkolenia w specjalistycznej firmie szkoleniowej. Biegłą w tym fachu jest firma IT MEDIA z Warszawy. W ofercie firmy jest naprawdę bogaty program kursów i szkoleń z zakresu tworzenia stron www i aplikacji, grafiki i DTP, montażu filmowego i animacji, grafiki 3d i tworzenia gier, Digital Marketingu. Szkolenia organizowane są w trybie stacjonarnym oraz zdalnym.

Sprzęt

Praca w kreatywnych zawodach wiąże się z tworzeniem nowych projektów. Oprócz wiedzy potrzebna jest także praktyka. Poza tym zawodu grafika komputerowego, programisty czy marketingowca nie da się wykonywać bez odpowiedniego sprzętu. Na szczęście tego typu urządzenia elektroniczne są ogólnodostępne i występują w różnych zakresach cenowych. Przy wykonywaniu prac graficznych przydadzą się:

  • monitor graficzny,
  • komputer lub laptop,
  • tablet graficzny,
  • kalibrator,
  • akcesoria, w tym: standy, piórka, moduły PC.

Funkcjonalność wymienionych urządzeń w znaczącym stopniu wpływa na efekty pracy. Jednakże do pełni szczęścia i profesjonalizmu brakuje jeszcze konkretnego oprogramowania.

Oprogramowanie

Oprogramowanie to zasadnicze narzędzie podczas pracy przy komputerze. To jak pędzel w rękach malarza czy dłuto w garści rzeźbiarza. W Internecie znaleźć można wiele darmowych aplikacji. Jednak gdy chcemy zawodowo tworzyć projekty, to potrzebujemy specjalistycznych programów.

Jeśli chodzi o grafikę, to jednym z najbardziej cenionych jest Adobe Illustrator, który służy do projektowania grafiki na potrzeby stron internetowych, aplikacji lub materiałów drukowanych. To świetne narzędzie do stworzenia logo, ikon i ilustracji. Program występuje w różnych wersjach subskrypcyjnych (dla komercji, dla edukacji, dla administracji rządowej). Dostęp do Adobe i innych przydatnych programów można wykupić poprzez sklep IT MEDIA.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here