stomatolog

Zaraz po ukończeniu rocznego obowiązkowego stażu, Okręgowa Komisja Lekarska udzieli Ci prawa do wykonywania zawodu. Wówczas otwierają się przed Tobą drzwi, a możliwości zatrudniania stoją przed Tobą otworem. W tym zawodzie bezrobocie nie istnieje. Zanim jednak zaczniesz zarabiać, to konieczne sprawdź jakie formy wynagrodzenia masz do wyboru.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/stomatolog-etat-czy-wlasna-firma/

Stomatolog – praca na etacie w przychodni dentystycznej

Rozpoczynając karierę dentystyczną na początku oddasz kilka możliwości zatrudnienia. Pierwszą z nich jest praca w przychodni dentystycznej funkcjonującej w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Pracujemy wtedy nieco krócej niż przeciętny etatowy dentysta. Godziny przeważnie są bardziej uporządkowane oraz dogodne. 

Podpisujemy zwyczajną umowę o pracę odzyskujemy cel takie poprawnie urlopowych, socjalnych i emerytalnych. Z racji mniejszej ilości godzin, jest również forma zatrudnienia która jest mniej płatna. Z drugiej strony jednak mamy więcej czasu na własny rozwój oraz szlifowanie swoich umiejętności.

Własny gabinety dentystyczny

Bardziej ambitni dentyści przechodzą na własną działalność gospodarczą kropkę jest rozwiązanie dające elastyczność w kwestii godzin przyjmowania oraz oferowania usług. W zasadzie nie ma Jednak specjalistów, którzy nie mają swoich zakładów. Niekiedy nawet zdarza się że posiadają oni wielkie kliniki. Takie rozwiązanie wymaga jednak z którego kapitału początkowego. Cały zakup sprzętu, wynajem czy budowa lokalu, zatrudnienie pracowników będzie spoczywało w twoich rękach. 

Do twoich obowiązków będzie należało również dbanie o stały dopływ pacjentów. Sam musisz zadbać o reklamę oraz opracowanie własnego logo. Gabinet dentystyczny może ci przynieść jednak spore dochody. Nie ma się z, aby na etacie zarobić 20 000 zł. Każda firma musi jednak spełniać przepisane wymagania sanitarne oraz przeciwpożarowe. Wszystkie opłaty medyczne muszą przepisane wymagania sanitarne oraz przeciwpożarowe. Wszystkie opłaty medyczne muszą być utylizowane zgodnie z prawem. 

Zobacz też: http://www.gpmapa.pl/ile-zarabia-stomatolog/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here