regulamin pracy

Praca jest nieodłącznym elementem dnia u prawie każdego z nas

Ciężko nam wyobrazić sobie, że tracimy ją i nie mamy przez dłuższy czas żadnego zajęcia. Ciągłe siedzenie w domu i brak zajęcia prowadzi do depresji i do złej kondycji organizmu. Staramy się więc zaraz po zakończeniu edukacji, rozpocząć ją i zarabiać pieniądze od najmłodszych lat. W każdej pracy panują jakieś zasady i od początku, gdy wchodzimy w jej progi, musimy się z nimi zapoznać i postarać się je przyswoić, by nic nas nie zaskakiwało i byśmy czuli się tam bardzo dobrze.

Regulamin pracy co zawiera, zastanawiamy się czasem myśleć, gdy przychodzimy do nowego miejsca pracy. Pierwszy dzień bywa z reguły tym zapoznawczym i nikt nie wrzuca nam na głowę setek obowiązków, mamy więc czas by zapoznać się z nowym zakładem pracy i także z regulaminem. Jest w nim z reguły zawarte bardzo dużo cennych informacji, a także mnóstwo błahostek, które jednakże warto przeczytać. Jak z pewnością wiemy regulamin, a to co dzieje się w murach naszej pracy naprawdę, to dwie inne kwestie.

Rzadko w której instytucji przestrzega się go i trzeba na nim bazować w 100%. Często gdy powołamy się na regulamin, możemy zostać wręcz wyśmiani przez towarzystwo i szefostwo w pracy. Jedynym miejscem, w którym miałem przyjemność być w życiu i w którym regulamin pełnił ważną rolę, było wojsko.
Było tam dopięte dosłownie wszystko na ostatni guzik i każde nawet najmniejsze wyłamanie się z przyjętych konwencji, było ostro karane. Pamiętam, gdy jeden raz nie zastosowaliśmy się do wytycznych zawartych na wielkiej tablicy przy samym wejściu i na drugi dzień spotkała nas sroga kara.

regulamin

Wyszliśmy na 4 godziny nie mając tak zwanych przepustek i była to niestety głupota i brak odpowiedzialnego podejścia u młodego człowieka. Ktoś odkrył to na apelu, który odbywał się po kilku godzinach i zostaliśmy sklasyfikowani, jako osoby które oddaliły się z kompanii bez zezwolenia.

Gdy wróciliśmy od razu wiedzieliśmy, że coś jest nie tak, gdyż przez naszą kompanią był wielki ruch, spowodowany tym, że brakuje na niej kilku żołnierzy. Ze sztabu szło kilku wysokich rangą oficerów w mundurach, a my staliśmy w krzakach przy wejściu na teren jednostki i zastanawialiśmy się z bólem brzucha co robić.

Nie mieliśmy wyjścia i weszliśmy głównym wejściem. Od razu zorganizowany został apel wojskowy, na który wyszli dosłownie wszyscy żołnierze z całej kompanii i rozpoczęła się cała ceremonia. Zostaliśmy wyczytani po nazwiskach i patrzyliśmy na siebie wszyscy z pełnym strachem w oczach.
Wszak wojsko to nie szkoła i było wiadomo, że tutaj nie skończy się na wezwaniu rodziców, lub obniżeniu zachowania. Zostaliśmy obciążeni pracami fizycznymi na terenie naszej jednostki wojskowej i zaczęliśmy już w niedzielę o 5:30 rano, gdy wszyscy jeszcze spali.

W wyznaczonym terenie kawałek od jednostki, musieliśmy wykopać łopatą bardzo duże doły, które wojsko potrzebowało pod przechowywanie czegoś co zalegało im na sztabie. Po kilku minutach zrozumieliśmy, że nie warto zachowywać się tak nieodpowiedzialnie i kara szybko do nas dotarła.
Morał tej wojskowej historii związanej z nieprzestrzeganiem regulaminu jest taki, że po całej niedzieli wybito nam z głowy samowolne oddalanie się od jednostki i nie zrobiliśmy już tego na długo, a do końca służby, czyli jeszcze przez kilka miesięcy, byliśmy zawsze na cenzurowanym i patrzono na nas z dużą większą uwagą i nieufnością, co na innych żołnierzy.

regulamin pracy co zawiera

W pracy regulamin nie jest nigdy co prawda zbudowany aż tak rygorystycznie, jak w wojsku, ale nie oznacza to, że nie powinniśmy go przestrzegać. Najważniejsze by zapoznać się z punktami, które dotyczą choćby bhp, czyli uczą nas zachować się w momentach trudnych, w których co by się zapaliło, lub wydarzyła jakaś inna tragedia. Każdy z nas powinien umieć obsłużyć gaśnicę piankową, lub umieć włączyć manualnie zraszacze, na wypadek pożaru, gdyby te nie załączyły się same i gdyby była taka potrzeba.

Powinni to z pewnością potrafić zrobić szczególnie mężczyźni, gdyż kobiety to płeć słabsza i nie powinny w moim odczuciu biegać z gaśnicą, oraz zajmować się takimi siłowymi sprawami. Reasumując kwestię regulaminu w pracy, to gdziekolwiek byśmy nie podjęli zatrudnienia, to powinniśmy go traktować bardzo poważnie i przestrzegać podstawowych zasad, które nie tylko pozwolą nam czuć się bezpiecznie w pracy, ale także w sytuacjach ciężkich, pozwolą nam się umiejętnie zachować i wybrnąć być może z trudnej sytuacji. Jest to ważne, by zachować powagę i przyłożyć się do takich spraw, jak przyswojenie regulaminu pracy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here