developer IT

Branża IT jest ogromna i ma swoje techniczne określenia, jednym z nich jest developer IT. Co w takim razie kryje się pod tym stwierdzeniem i konkretnie, na czym polega praca jako developer IT?

Zadania developera IT

Developer IT jest to inaczej mówiąc programista, bądź inżynier programowania. Praca developera IT polega na tym, by tworzyć programy dla siebie, bądź przeważnie dla firm, w której się pracuje. Programiści piszą takie programy w specjalistycznych językach takich jak C++, czy Java. Są jednak też takie rzeczy, gdzie developer IT, musi mówiąc w języku programistów „klepać kod”. Wszystko zależy od tego, do jakiej firmy się trafi i co mogą zaproponować. Dobrze jest wybrać taką firmę, która daje duże możliwości rozwoju i szkolenia. Im więcej się szkoli, tym lepsza jest pozycja na rynku programowania. Więc jeśli się jest dobrym developerem IT, to można wtedy zarabiać dużo więcej.

Jakie są ogólne zarobki na stanowisku developer IT?

Wszystko zależy od umiejętności konkretnej osoby, stażu pracy jak i firmy, w której pracuje. Również znaczenie, co do zarobków ma miasto, w którym chce się pracować. Inaczej jest z płacą w Warszawie, Gdańsku, a inaczej w mniej prestiżowych miastach. Jednak mniej więcej stawki zaczynają się od 4000 PLN, a sięgają nawet do 16000 PLN. Wszystko jest uwarunkowane też tym, jaki poziom umiejętności i wiedzy się posiada. Branża IT ma kilka swoich progów rozwoju. Również duże znaczenie co do płac ma to, w jakim języku programowania się piszę. Jest kilka opcji do wyboru, w których można tworzyć program.

Jak i czy warto zostać developerem IT?

Jeśli chce się zostać developerem IT, to trzeba najpierw skończyć studia o profilu informatycznym, programowania. Można zacząć od razu już w liceum, czy technikum pójść w kierunku programowania. Im wcześniej się zacznie doszkalać w programowaniu, tym większa szansa, na to, że zdobędzie się wymarzony zawód jeszcze szybciej. Jak w każdej pracy są wady i zalety. Jeśli chodzi o zalety takiej pracy jako developer IT, to przede wszystkim to, że można pracować także z domu. Są firmy, które zgadzają się na to, że pracownik może cały czas pracować zdalnie, jedynie od czasu do czasu się trzeba pokazać i coś omówić. Jeśli jednak trzeba chodzić stacjonarnie do pracy, są to z reguły godziny, które są stałe i w większości jednozmianowe. W tym dużo programistów ma wolne weekendy. Inną zaletą jest też ogólnie uznane na rynku pracy, co się z tym wiążę łatwość w znalezieniu pracy w każdym mieście. Jest, to także taka praca, która daje cały czas możliwość rozwoju.

Branża IT jest teraz tak popularną i pnącą się do przodu pracą, że cały czas coś się zmienia i tworzą się nowe rzeczy. Każdy z developerów IT znajdzie w tej pracy jakąś niszę dla siebie, którą może zagospodarować. Ale jest też także parę wad takiej pracy. Przede wszystkim jest to ogromny stres. Szczególnie jeśli chodzi o projekty, które w większości są opatrzone terminami. Trzeba zrobić wszystko, by wyrobić się jak najszybciej z pisaniem danego programu, gdyż w innym przypadku firmie, w której się pracuje, może grozić kara finansowa za niedotrzymanie umowy. Kolejną dość ważną wadą, jest to, że jest to praca przez całe życie siedząca i przed komputerem. Co za tym idzie, należy się przygotować do tego, żeby dobrze zadbać o swój wzrok. Ale ważne jest, też, by w tym wszystkim pamiętać o swojej formie. Jeśli chodzi o pomoce naukowe, z których początkowo uczy się programista, nie należą do najtańszych, ale są bardzo przydatne w dalszej pracy. Dlatego dobrze, jest od początku pójść w dobry kierunek studiów, czy szkoły doszkalającej.

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here