DHL

Firmy kurierskie robią wiele, aby w jak największym stopniu wspomóc swoich klientów w transporcie produktów, nie tylko na obszarze danego kraju. Chodzi tutaj także o nadawanie paczek zagranicznych. Najważniejszą jednak wartością, którą kierują się przewoźnicy jest bezpieczeństwo zarówno samych pakunków jak i przede wszystkim pracowników. Taką ideę wyznaje także jedna z najpopularniejszych firm na rynku polskim – DHL. W związku z tym istnieje kilka produktów, których przesłanie jest całkowicie zabronione lub ograniczone w transporcie. Co znajduje się na takiej liście w przypadku wspomnianego, niemieckiego przewoźnika  i jak wygląda w DHL śledzenie przesyłek z ograniczeniami?

Lista towarów zabronionych do przesyłania z pomocą DHL

Każda z firm kurierskich posiada indywidualną listę produktów, których transport jest zabroniony, gdyż stanowi zagrożenie. Wliczają się tutaj tak oczywiste rzeczy jak prochy i ludzkie szczątki, żywe zwierzęta (między innymi owady, ryby, larwy i tym podobne), broń, amunicja czy po prostu szeroko pojęte materiały nielegalne. Znajdziesz tu również kamienie szlachetne, gotówkę czy sztabki metali szlachetnych.

Produkty, których przesyłanie z pomocą DHL jest ograniczone

Istnieje także lista rzeczy, których wysyłanie może zostać umożliwione, jednakże dopiero po wypełnieniu określonych wymogów. Chodzi tutaj o spełnienie wszelkich formalności oraz otrzymanie zezwoleń. W tej grupie znajdują się między innymi: antyki, imitacje broni, dzieła sztuki, papierosy, materiały niebezpieczne, naturalne futra czy elektronika. Ważną informacją jest także fakt, że niezgodne z prawem jest wysyłanie rzeczy nieoryginalnych. Mowa o podrabianych butach, torebkach czy okularach, a także perfumach czy sprzęcie RTV. Oczywiście w przypadku wątpliwości lub pytań, tuż przed wysłaniem, warto skontaktować się bezpośrednio z działem obsługi klienta DHL.

DHL śledzenie przesyłek z ograniczeniami

W DHL śledzenie przesyłek z ograniczeniami jest naprawdę proste. Wystarczy, że posiadasz numer listu przewozowego, który może mieć kilka form: 11, 12 lub 18 cyfr, połączenie z JJD lub stanowi kombinację 2 liter, 9 cyfr i 2 liter. Numer wpisujesz w specjalną wyszukiwarkę na stronie DHL – śledzenie przesyłki i otrzymujesz wszystkie niezbędne informacje o miejscu, w którym znajduje się Twój pakunek.

Ograniczenia w przesyłaniu paczek służą zachowaniu bezpieczeństwa pracowników sortowni, kurierów, ale także samych przesyłek. Mają one także wpłynąć na jak najlepsze wykonanie usług bez obawy o wyrządzenie szkody czy też opóźnienia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here