outsourcing księgowości

Prowadzenie księgowości (pełnej lub uproszczonej) to obowiązek każdego przedsiębiorcy posiadającego własną działalność gospodarczą. Bez względu na to czy jego firma działa na rynku lokalnym, krajowym czy międzynarodowym. Oczywiście stałe ewidencjonowanie przychodów i rozchodów oraz regularne tworzenie zestawień obrotowych i sporządzanie deklaracji podatkowych to trudne i bardzo pracochłonne zadanie, które przerasta wielu przedsiębiorców.

Właśnie dlatego wymyślono outsourcing księgowości – praktyczne rozwiązanie pozwalające na odciążenie przedsiębiorców poprzez zdjęcie z ich barków obowiązku samodzielnego prowadzenia obsługi księgowej swoich firm.

Co dokładnie oznacza outsourcing księgowości?

Outsourcing księgowości polega na zleceniu obsługi księgowej firmy profesjonalnemu, niezależnemu biurowi rachunkowemu jak bpion.pl. Innymi słowy nie musimy samodzielnie przetwarzać i archiwizować firmowych transakcji finansowych oraz sporządzać niezliczonych związanych z tym rozliczeń. Tymi zadaniami może się za nas zająć profesjonalny księgowy zatrudniony przez biuro rachunkowe, z którym nawiążemy współpracę. Outsourcing możliwy jest zarówno w przypadku księgowości uproszczonej, jak i pełnej. W obu przypadkach przedsiębiorca zobligowany jest wyłącznie do dostarczenia niezbędnego dokumentacji dla biura rachunkowego – i na tym kończą się jego obowiązki. Cała reszta odpowiedzialności spoczywa na księgowym.

Dlaczego outsourcing księgowości jest tak popularny?

Księgowość jest na tyle skomplikowanym zagadnieniem, że wielu przedsiębiorców woli powierzać tego rodzaju obowiązki profesjonalistom, chcąc mieć pewność, że wszelkie rozliczenia finansowe będą wykonywane dokładnie i rzetelnie. A dlaczego decydują się na outsourcing zamiast po prostu zatrudnić księgowego na etat w swojej firmie? Odpowiedź jest prosta. Zatrudnienie pracownika wiąże się kosztami stworzenia i utrzymania stanowiska pracy, kosztami, które są dość wysokie. Księgowość realizowana w formie outsourcingu nie stawia takich wymogów. Takie rozwiązanie nie generuje więc niepotrzebnych kosztów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here