student

Napisanie pracy dyplomowej wymaga wiele wysiłku, a także umiejętności. Przede wszystkim trzeba wiedzieć jak umiejętnie korzystać ze źródeł, aby nie popełnić plagiatu. Nie wolno przepisywać bezmyślnie całych fragmentów czyjejś pracy, ale trzeba z dużą rozwagą i rozsądkiem czerpać z nich wiedzę. To jak cytować w pracy dyplomowej, powinien wiedzieć każdy student, który się za nią zabiera.

Jak cytować w pracy dyplomowej

W ogóle najlepiej, aby uczelnia przeprowadzała szkolenia, w których uczy co wolno, a czego nie podczas pisania takiej pracy i jaka jest granica między plagiatem a praca pisaną na podstawie dostępnych źródeł.
Studenci często niestety o tym zapominają i po tym, jak już stworzą dzieło, z którego są zresztą zazwyczaj bardzo dumni i zadowoleni, okazuje się, że jest to zwykły plagiat. Oczywiście mają przez to spore kłopoty, które często nawet nie pozwalają im ukończyć wymarzonego kierunku studiów.

Tak to już jest, oszustwo nie popłaca. Czasem lepiej trochę popracować niż później cierpieć z powodu lenistwa, jakim jest bez wątpienia popełnienie plagiatu. Dużo studentów od razu rezygnuje z pisania samodzielnie pracy dyplomowej. Wolą zapłacić i kupić gotową pracę, niż męczyć się i pisać ją samodzielnie. Ale tutaj na nieuczciwych i leniwych studentów, którzy idą na łatwiznę, także czyha pułapka. Bo skąd mamy pewność, że osoba, która pisze naszą pracę nie popełni plagiatu i wie jak prawidłowo cytować źródła.

Musi to być ktoś na prawdę zaufany, abyśmy mogli powierzyć mu tak ważne zadanie jak napisanie za nas pracy dyplomowej. Przecież równie dobrze może skopiować czyjąś pracę, wziąć za to pieniądze i zniknąć, a my zostaniemy z plagiatem, nawet o tym nie wiedząc i dowiemy się tej smutnej prawdy dopiero, jak nasza praca przejdzie przez program anty plagiatowy. Wtedy przeżyjemy niezwykłe rozczarowanie, które może się dodatkowo dla nas bardzo źle skończyć, bo uczelnie często surowo karzą takie nieuczciwe zachowania.

jak cytować w pracy dyplomowej

Może lepiej zamiast kombinować na wszystkie możliwe sposoby, przysiąść uczciwie i samodzielnie napisać pracę. To nic, że na początku pewnie nie masz zielonego pojęcia jak się za to zabrać. To przyjdzie z czasem i pomyśl, że przed tobą, zrobiło to już tak wiele osób i jakoś dali radę, więc tobie z pewnością też się uda. Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek trudności, zawsze możesz poprosić o pomoc swojego promotora, który ma wręcz obowiązek ci pomóc w każdej sytuacji, z którą sam nie możesz sobie poradzić.

To jego obowiązek i jeśli tego nie respektuje, masz prawo do zmiany promotora na innego, takiego, który pomoże ci w twojej pracy naukowej. Praca dyplomowa powinna być wręcz dla studenta radością to przecież ostatni etap jego edukacji i warto go godnie zwieńczyć stosownym i godnym dziełem, na miarę absolwenta. Kombinacje nigdy nikomu nie wyszły na dobre i to zawsze, prędzej czy później wyjdzie.

Samodzielnie napisana praca może dać ci więcej satysfakcji niż myślisz. Może spodoba ci się tak bardzo, że zapragniesz napisać kolejną pracę, którą będzie doktorat. Wiele osób zarzeka się, że praca dyplomowa to ich jedyne i ostatnie naukowe dzieło w życiu i że z pewnością już nigdy więcej niczego nie napiszą. A potem życie pisze inne scenariusze i okazuje się, że takie osoby zostają na swojej macierzystej uczelni i robią karierę naukową, nawet nie wiedząc jak to się stało.

Tak to już bywa, jak nie spróbujesz to nie wiesz co jest da ciebie dobre i często pisanie pracy dyplomowej może być właśnie takim przełomem w naszym życiu, kiedy dowiadujemy się, że tak naprawdę mamy dusze naukowca i to jest właśnie to, co chcemy w życiu robić. Wiele osób tak myślało, że to nie dla nich, że nauki im już wystarczy i że jak przemęczą pracę dyplomową, to dopiero zacznie się prawdziwe życie.

praca dyplomowa

A okazuje się, że z uczelnią wiążą się na zawsze i że całkiem im się tam podoba, o wiele bardziej niż w standardowej pracy na etacie. Praca naukowa nie dość, że jest odkrywcza, to jeszcze rządzi się innymi prawami, niż zwykły etat w wielu innych zawodach. Bo nie musimy tak dużo pracować, godzin mamy znacznie mniej, a o urlop też jest łatwiej.

Naukowcy nie mają wcale źle, więc zastanów się nad tym, zanim zdecydujesz, aby kto inny napisał za ciebie pracę dyplomową. Kto wie, być może ta niewinna praca, okaże się początkiem twojej zawrotnej kariery, a świat nie raz jeszcze o tobie usłyszy.
Drzemią w nas często bowiem pasje, o których sami nie wiemy i nie dowiemy się, jeśli nie spróbujemy. Nasze własne doświadczenia są przecież najcenniejsze i najwięcej nam mówią o nas samych. Nikt nie może przeżyć życia za nas.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here