Kalkulator GPS – sposób na oszczędności w firmie

Konkurencja na rynku, niemal w każdej branży, z roku na roku staje się większa. Jako przedsiębiorca musisz więc nieustannie dbać o to, by zapewnić swoim klientom najwyższą jakość usług w dobrej cenie. Czy to możliwe bez narażania firmy na straty finansowe? Tak – jeżeli zadbasz o optymalizację kosztów działalności. Zaoszczędzić możesz np. na wydatkach na flotę pojazdów. Ile? Pomoże Ci to ustalić kalkulator GPS.

Samochód jest niezbędnym narzędziem pracy firm działających w rozmaitych branżach. To nie tylko przedsiębiorstwa transportowe, ale także te, które samodzielnie dowożą zamówienia do klientów czy też mają rozbudowany zespół przedstawicieli handlowych. Niestety, w dobie nieustannych podwyżek cen paliwa koszty korzystania z pojazdów rosną, i to znacząco. Można je jednak ograniczyć poprzez rozsądne zarządzanie flotą – pomoże w tym nowoczesny system monitorowania aut.

Dlaczego zaoszczędzisz?

Jeśli monitoring pojazdów kojarzy Ci się wyłącznie z ich zabezpieczeniem przed kradzieżą, koniecznie przyjrzyj się rozwiązaniom dostępnym obecnie na rynku. Oferują znacznie więcej funkcji – niezwykle przydatnych właśnie w zarządzaniu flotą. Monitoring GPS pozwoli Ci m.in.:

  • zwiększyć kontrolę nad tym, w jaki sposób pracownicy wykorzystują samochody służbowe – a więc np. jakimi trasami się przemieszczają i w jaki sposób zużywają paliwo (często dochodzi do nadużyć, które zwiększają Twoje, jako przedsiębiorcy, wydatki);
  • przeanalizować dokładnie trasy, jakimi poruszają się pojazdy, i zaplanować je na nowo – tak, aby np. wyeliminować tzw. puste przebiegi i lepiej zorganizować działanie firmy pod kątem logistycznym;
  • zoptymalizować zarządzanie zadaniami pracowników – dobre systemy GPS pozwolą np. oznaczać kolejne punkty, które musi odwiedzić kierowca, i dynamicznie nimi zarządzać;
  • zmotywować pracowników do przestrzegania zasad eco-drivingu, czyli jazdy w sposób, który zmniejsza zużycie paliwa.

Wszystkie te zastosowania przyniosą Ci oszczędności – tym większe, im dłużej będziesz korzystać z monitoringu i im liczniejsza będzie flota.

Kalkulator GPS – oblicz, ile wyniosą oszczędności

Zastanawiasz się, ile w przybliżeniu możesz zaoszczędzić dzięki monitoringowi GPS, np. w skali roku? To zależy m.in. od tego:

  • iloma pojazdami dysponujesz,
  • ile średnio spalają,
  • ile wynosi ich średni miesięczny przebieg,
  • jaki jest koszt paliwa.

Jeśli potrafisz choć orientacyjnie odpowiedzieć na te pytania, możesz dokonać obliczeń – umożliwi to np. flotowy kalkulator GPS przygotowany przez Konsalnet. To proste w obsłudze narzędzie pozwoli Ci uzyskać dość dokładne dane szacunkowe, na których podstawie ocenisz, czy inwestycja w system monitorowania pojazdów będzie dla Ciebie opłacalna. Możesz dodatkowo zgłosić się do firmy z branży security i poprosić o niezobowiązującą wycenę systemu GPS, aby zestawić ze sobą koszty i zwrot z inwestycji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here