Wiele rodzajów profesjonalnej chemii gospodarczej

Chemia gospodarcza to szczególny rodzaj chemii, która jest stosowana w celu usuwania nawet najtrudniejszych zabrudzeń, które znajdują się na powierzchniach: zarówno na posadzkach, jak i na blatach, powierzchniach pionowych czy nawet na różnorodnych urządzeniach i maszynach. Obejmuje zarówno środki wykorzystywane w domach, jak i w miejscach publicznych. Przyjrzyjmy się, po jakie specjalistyczne preparaty można sięgnąć.

Chemia do mycia posadzek

Profesjonalna chemia gospodarcza to przede wszystkim cały szereg preparatów przeznaczonych do czyszczenia posadzek, które są jednymi z najszybciej brudzących się powierzchni, zarówno w domach, jak i miejscach publicznych. Preparaty te powinny być odpowiednio dopasowywane do konkretnego rodzaju posadzki, aby działały na nią jak najskuteczniej i jednocześnie nie powodowały zniszczeń. Przykładowo, większość posadzek gresowych jest odporna na działanie kwasów i zasad, dlatego podczas ich profesjonalnego doczyszczania z mocnych zabrudzeń można stosować oba rodzaje środków.

Podczas czyszczenia posadzek bardzo ważne jest także profesjonalne doczyszczanie fug, które po pewnym czasie mogą zdradzać, że posadzka nie jest w idealnym stanie. Wiele środków myjących nadaje się również do mycia tych specjalnych połączeń, choć w przypadku wystąpienia mocniejszych zabrudzeń należy wykorzystywać inne, dedykowane do mycia fug preparaty.

Chemia sanitarna

Higiena w łazienkach i toaletach jest ważna dla nas wszystkich, zarówno w domach, jak i w miejscach publicznych. Czy to w przedsiębiorstwie, w instytucji państwowej czy może w hotelu musi być zachowany najwyższy poziom czystości w miejscu, w którym goście mają zadbać o swoje potrzeby fizjologiczne.

Profesjonalna chemia sanitarna powinna zapewniać skuteczną ochronę przed zwykłymi zabrudzeniami, jak osady z mydła i wody, ale też przed pojawiającymi się licznie w łazienkach bakteriami i wirusami. Jednocześnie musi mieć więc właściwości dezynfekujące. Warto wybrać też taką, która zapewnia łatwe i szybkie czyszczenie, bez potrzeby szorowania zabrudzeń na toaletach, umywalkach, wannach czy brodzikach. Doskonale sprawdzają się w tym przypadku preparaty o odczynie kwaśnym, które łatwo usuwają kamień wodny i osady z mydła, a jednocześnie pięknie nabłyszczają powierzchnie chromowane oraz ceramiczne.

Mycie mebli

Meble zawsze z czasem pokrywają się kurzem. Nie ma w tym nic dziwnego, ale aby jak najlepiej mogły się zaprezentować, należy o tym pamiętać i dobrze o nie zadbać. Regularne usuwanie nawet niewielkiej ilości kurzu sprawi, że meble zawsze pozostaną pełne blasku i będą zachwycać swoim wyglądem. Co więcej, im częściej odbywa się ich mycie, tym jest po prostu szybsze i łatwiejsze, ponieważ zabrudzenia nie są do nich tak mocno przyczepione.

Do mycia mebli warto używać chemii o właściwościach nabłyszczających i antystatycznych, które wspomogą utrzymanie ładnych powierzchni, na których kurz będzie osiadał wolniej. Ważny jest także zapach środka czyszczącego, który sprawi, że cały pokój nabierze większej świeżości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here