Jakie meble warto umieścić w przedszkolnej sali dla dzieci

Przedszkole to miejsce, które powinno być przede wszystkim przyjazne dla maluchów. Mają się tam czuć dobrze i swobodnie, a poznawanie świata powinno być dla nich prawdziwą przyjemnością. Aby zapewnić im taki wymarzony klimat, warto zadbać nie tylko o dobry personel czy pomoce dydaktyczne, ale także o specjalnie przygotowane dla najmłodszych meble.

Proste szafeczki czy domki do zabawy?

W każdym przedszkolu muszą znaleźć się meble, które pomieszczą cały szereg przedmiotów. Najlepiej sprawdzają się w tym celu zamykane szafeczki z pojedynczymi, otwartymi półkami, które bez problemu pomieszczą wszystkie dziecięce akcesoria i zabawki. Jednak warto pamiętać, że szafeczki wcale nie muszą być nudne i proste.

Właśnie dlatego proponujemy serie szafeczek “Domki” i “Daszki”, które pozwalą na skonstruowanie atrakcyjnych domków, pełniących jednocześnie funkcję schowków. “Daszki” i “Domki” staną się z pewnością ciekawym uzupełnieniem każdego wyposażenia przedszkolnego i pozwolą dzieciom na rozwój kreatywności. Stworzone za ich sprawą ciągi skrytek mogą przecież przeistoczyć się podczas zabawy w całe miasto, zamieszkane przez wyimaginowane istoty.

Warto także sięgnąć po unikatowe domki z daszkami i łukowatymi przejściami, które złożone razem tworzą tunel. Umożliwią dzieciom jeszcze ciekawszą zabawę i sprawią, że rozwiną się ich zdolności motoryczne.

Ryneczek albo wyspa

Chcąc jeszcze bardziej wzbogacić dziecięcą kreatywność, można sięgnąć po kolejne interesujące zestawy mebli, które doskonale sprawdzą się w centralnej części sali. Może to być “Wyspa” lub “Ryneczek”, które pełne są otwartych półek i blatów, na których dzieci będą mogły bawić się na różne sposoby czy rysować. Wyspa pozwala także stworzyć dodatkową przestrzeń do siedzenia i odpoczynku, co na pewno przypadnie do gustu wielu maluchom.

Jeśli chcesz jeszcze bardziej rozbudować cały zestaw i stworzyć naprawdę kreatywne pomieszczenie, nie wahaj się przed wyborem pojedynczych elementów obu zestawów, które połączysz w sobie tylko znany ciąg. W ten sposób będziesz mógł stworzyć unikatowe i jak najbardziej praktyczne miejsce dla swoich maluchów.

Dziecięca biblioteczka

W wielu przedszkolach dzieci mają dostęp do książeczek, a zatem meble przedszkolne powinny pozwalać na ich wygodne przechowywanie, a jednocześnie gwarantować dzieciom, że sięgną do biblioteczki, kiedy tylko zapragną. W tym celu warto wyposażyć pomieszczenie w niewielkie regały i biblioteczki ścienne, które mogą stać się ciekawym uzupełnieniem pozostałych mebli. Czy to jako wyspa, czy też element zawieszony na ścianie, z pewnością pomogą w rozwoju umiejętności literackich i wyobraźni maluchów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here