Dlaczego warto mieć drapak dla kota?

0
84

W Twoim domu ma pojawić się nowy, futrzasty członek rodziny? Choć zachwytom nie ma końca, trzeba koniecznie pomyśleć nad całym wyposażeniem, które pozwoli Ci spać w nocy spokojnie bez strachu o meble lub ulubiony dywan.

Po co kotu drapak?

Uciążliwą cechą drapania mebli przez koty jest to, że mamy do czynienia z zachowaniem wrodzonym. Drapanie przez kota służy do usunięcia zewnętrznych pazurów i odsłonięcia nowych, ostrzejszych. Jest to również forma znakowania terenu i odstraszania potencjalnych konkurentów, co jest zasługą gruczołów zapachowych znajdujących się na spodniej stronie kocich łapek. Zabieg usunięcia pazurków pod narkozą jest w Polsce prawnie zakazany (i sam w sobie jest zabiegiem okrutnym, zapewniającym ból fizyczny i psychiczny kotu), przez co nie jesteś w stanie powstrzymać swojego pupila od strzępienia szponów. Możesz tylko nauczyć go ostrzenia na wybranych powierzchniach, co często wymaga sporo kreatywności aby osiągnąć pożądany efekt i gładkie meble.

Solidny drapak zapewni kotu wystarczająco ostre pazury, które będą w dobrym stanie. Oprócz tego, zwierzak otrzyma miejsce które będzie traktował jak swoje własne i prywatne, co na pewno przyczyni się do jego poczucia bezpieczeństwa. Drapak dla kota można również potraktować jako sposób na rozciąganie i wysiłek fizyczny, szczególnie przydatny w mieszkaniach w bloku. Duże drapaki są fantastycznym miejscem dla kocich zabaw, wspinania się i chowania, dzięki czemu Twój kot nie pozna słowa „nuda”.

drapak

W internecie istnieje masa drapaków w różnych stylach i rozmiarach. Przy doborze należy zwrócić uwagę na to, czy Twój kot preferuje drapanie w pionie lub poziome, a nawet pod kątem. Dodatkowo, czy lubi pluszowy dywan, miękkie drewno framugi drzwi a może szorstką tapicerkę?

Jaki drapak wybrać?

Aby wybrać odpowiedni model, który zaspokoi kocie wymagania, przeanalizuj miejsca które Twój towarzysz wybrał dla swoich pazurków. Jeśli upiera się aby maltretować miękkie drewno drzwi lub framugi, możesz zdecydować się na stworzenie prostego drapaka z tego właśnie materiału. Zamiłowanie do niszczenia dywanów można ukrócić drapakiem tekturowym, którego płaska powierzchnia świetnie imituje szorstkość wykładziny. Natomiast gdy ofiarą futrzanego drapieżnika padnie tapicerka, należy wybrać pionowy drapak z tkaniną o podobnej fakturze.

Ten ogólny podział na trzy kategorie może wydawać się męczący. Co jeśli po dokonaniu zakupu Twój kot zdecyduję się jednak oznaczać teren w zupełnie innym miejscu? Niepotrzebnie wydane pieniądze będą zalegać jako nietknięty drapak. Dlatego, aby oszczędzić sobie kłopotu, dobrze jest zdecydować się na drzewko dla kota. Niech nie zniechęcą Cię ceny niektórych drzewek – dużo drożej wyjdzie Ci naprawa postrzępionych mebli!

Plac zabaw i drapak w jednym!

Drzewka dla kotów to doskonałe rozwiązanie, jeśli posiadasz trochę więcej wolnej przestrzeni. Wysokie konstrukcje z kładkami, małymi domkami na słupkach fantastycznie sprawdzą się w większości przypadków. Spełniają założenia wszystkich wyżej wymienionych kategorii, zapewniając każdą możliwą powierzchnię do ostrzenia. Dodatkowo, dzięki swojej konstrukcji nie znudzą się Twojemu pupilowi już po pierwszym dniu. Kot zyska dużo przestrzeni, którą będzie mógł uznać za własną i dużo ciekawszą niż Twoje ukochane meble. Wielopoziomowe place zabaw najpewniej staną się również miejscem dla odpoczynku w przytulnych domkach, a wysoko ustawione słupki dadzą Twojemu kotu doskonałe miejsce do obserwowania otoczenia.

Drapaki dla kota

Świetne drapaki można zakupić na stronie https://www.msell24h.pl/dzewka-dla-kotow, gdzie znajduje się bogata oferta drzewek dla kotów o różnej złożoności i w wielu rozmiarach. Możesz również dopasować dane drzewko do swojego mieszkania dzięki bogatej palecie kolorów i wzorów.

Jak zachęcić kota do korzystania z drapaka?

Tutaj ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Drapaki dla kota można natrzeć kocimiętką, wskazywać na drapak laserem aby zapoznały się z jego fakturą lub przykryć dotychczasowe meble ręcznikiem, aby zniechęcić kota. Wszystko lezy w Twoich rękach, a im szybciej zaopatrzysz się w takie wyposażenie, tym mniej strat zrobi Twój futrzak!

Sklep z drapakami dla kota - Msell24h.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here