kasa fiskalna online

Zanim zaczniesz rejestrować sprzedaż, konieczne jest podłączenie kasy online do internetu, a także konfiguracja oraz fiskalizacja urządzenia. Na czym polega każdy z tych etapów? Sprawdzamy, jak podłączyć kasę fiskalną online.

Jak podłączyć kasę fiskalną online?

Kasa online to spore udogodnienie dla sprzedawców, ponieważ zapewnia połączenie z Centralnym Repozytorium Kas, a wszystkie dane przesyłane są w sposób ciągły, bezpośredni oraz zautomatyzowany.

Jednak, aby było to możliwe, konieczne jest podłączenie urządzenia do internetu i na to są aż trzy sposoby. Pierwszy to podłączenie kablem typu ethernet – kasy online posiadają odpowiednie wejście, dlatego nie powinno stanowić to problemu.

Drugim, często wygodniejszym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem, jest bezprzewodowe połączenie Wi-Fi. Natomiast ostatnia z możliwości to podłączenie kasy do internetu za pomocą GPRS, modemu zewnętrznego. Przy czym w tym ostatnim przypadku dobrze jest zakupić modem, który dedykowany jest określonym urządzeniom.

Co ciekawe, można też rejestrować sprzedaż bez dostępu do internetu. Jeśli ma to charakter tymczasowy, nagły, problem należy zgłosić od razu po odzyskaniu połączeniu. Gdy wiesz, że w sposób stały będziesz tak rejestrować transakcje (np. sprzedaż podczas targów, gdy nie ma możliwości połączenia się z siecią), trzeba ustalić to z naczelnikiem Urzędu Skarbowego.

Konfiguracja, szkolenie z obsługi kasy online

Na początek mamy dobrą informację – konfiguracja kasy online to usługa, którą mogą wykonać za Ciebie specjaliści. Konfiguracja to zmiana ustawień sprzętu, przystosowanie go do twoich potrzeb. Może to być m.in. określenie stawek PTU, pomoc we wprowadzeniu towarów, a także podłączenie urządzeń do internetu, drukarek fiskalnych do komputera.

Ponadto firmy oferujące takie usługi, najczęściej przeprowadzają również szkolenia z obsługi kasy online dla pracowników oraz pomagają w przypadku wszelkich pomyłek. Natomiast ostatnim etapem, przed rozpoczęciem rejestracji sprzedaży, jest fiskalizacja kasy.

Fiskalizacja kasy online

Fiskalizacja kasy to czynność mająca na celu odpowiednie zaprogramowanie urządzenia, zsynchronizowanie modułu fiskalnego z pamięcią fiskalną kasy. W praktyce chodzi o to, aby przełączyć kasę z trybu szkoleniowego, treningowego (podczas którego można ćwiczyć obsługę), na tryb fiskalny. Od momentu fiskalizacji, każda transakcja będzie rejestrowana, a informacje o tym będą przesyłane do CRK.

Jest to jednorazowa czynność, którą, zgodnie z przepisami, należy przeprowadzić przed rozpoczęciem rejestrowania sprzedaży. Fiskalizacji może dokonać wyłącznie serwisant posiadający uprawnienia nadawane mu przez producenta danego urządzenia. Koszt takiej usługi to ok. 50-100 zł, fiskalizację można przeprowadzić zarówno w twojej firmie, jak i w siedzibie serwisanta.

Ponadto w przypadku kas online cała procedura jest uproszczona, nie jest konieczne zgłaszanie kasy przed fiskalizacją, ponieważ informacje te są automatycznie przesyłane do CRK. Dzięki temu od razu przydzielany jest numer ewidencyjny. Po załatwieniu wszelkich formalności z serwisantem kasa jest gotowa do użytku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here