Jak założyć konto bankowe bez wychodzenia z domu? Sprawdź!

Bankom zależy na tym, by mieć jak najwięcej klientów, więc coraz bardziej upraszczają procedury związane z zakładaniem i prowadzeniem rachunku. W związku z tym, iż coraz więcej osób aktywnie korzysta z sieci, wprowadzone ofertę darmowe konto bankowe przez internet. Jak założyć taki rachunek?

Jak sprawdzić, czy zakładanie darmowego konta bankowego przez internet będzie bezpieczne?

Zakładając darmowe konto bankowe przez internet będziemy musieli wpisać swoje dane osobowe, więc musimy być pewni, że to połączenie będzie bezpieczne. Najlepiej zajmować się tym w spokoju i w domu, by móc sprawdzić czy witryna jest szyfrowana za pomocą specjalnego protokołu HTTPS (443). Jeżeli strona banku miałaby szyfrowanie HTTP (80), oznaczałoby to, że informacje mogłyby zostać przechwycone przez hakerów. Zanim przejdziemy do wypełniania wniosku, przeskanujmy swój komputer na obecność wirusów, by zyskać pewność, że na urządzeniu nie ma żadnego mechanizmu przechwytującego dane.

Jak założyć darmowe konto bankowe przez internet?

Procedurą założenia konta powinno poprzedzić dokładne zapoznanie się z warunkami jego posiadania. Jeśli mamy wątpliwości, na stronie banku powinny znaleźć się wyjaśnienia, a jeśli będą niewystarczające – zadzwońmy na infolinię banku i zapytajmy o szczegóły. Wybierzmy bank, który ma placówkę blisko naszego miejsca zamieszkania, co ułatwi nam życie, gdy trzeba będzie podpisać jakieś dokumenty. Zapoznajmy się też z ofertą kont. Zazwyczaj konta mają swoje nazwy, a każdy rodzaj konta dedykowany jest innym klientom. Wyróżniamy konta ROR, oszczędnościowe, dla dzieci, czy firmowe. Przed wypełnieniem wniosku upewnijmy się, że wybieramy taki rodzaj konta, jaki jest adekwatny do naszych potrzeb, a więc spełnimy odpowiednie warunki, by nie musieć płacić za posiadanie rachunku.

Zakładanie darmowego konta bankowego przez internet krok po kroku

Na stronie banku znajdziemy opis produktów, które można zamówić oraz internetowy formularz wniosku, który musimy wypełnić. Po uzupełnieniu zaznaczamy odpowiednie pola potwierdzające zapoznanie się z regulaminem oraz tabelą opłat i prowizji konta. Dane, które będziemy musieli uzupełnić, wypełniając wniosek to imię, nazwisko, kraj, miejsce i data urodzenia, PESEL, adres zamieszkania, numer, seria i termin ważności dowodu osobistego oraz dane kontaktowe (nr telefonu, adres e-mail). Niektóre banki wymagają także skanu dokumentu tożsamości. We wniosku zaznaczamy także, czy chcemy otrzymać kartę do rachunku. Ponadto musimy wybrać metodę autoryzacji konta – określmy, w jaki sposób chcemy autoryzować (zatwierdzać) transakcje wykonywane za pośrednictwem swojego konta. Do wyboru mamy zazwyczaj kody przesyłane przez bank w wiadomości SMS lub kartę jednorazowych kodów. Ostatnim etapem zakładania rachunku jest dokładne sprawdzenie poprawności wprowadzonych danych i wysłanie wniosku. Kiedy wniosek dotrze do obsługi banku, skontaktuje się z nami pracownik zajmujący się zakładaniem kont. Na tym etapie określimy, czy umowę podpiszemy osobiście w placówce banku, czy też odbierze ją kurier. Gotowa umowa będzie na nas czekać i wystarczy złożyć podpis w odpowiednim miejscu.

Darmowe konto bankowe przez internet założymy szybko i bezproblemowo. Dzisiejsze metody szyfrowania stron internetowych zbierających wrażliwe dane chronią je bardzo dobrze, więc nasze dane i pieniądze są bezpieczne.

Tutaj znajdziesz więcej informacji: https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/konta/nest-konto

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here