złoto inwestycyjne

Osoby zainteresowane lokowaniem pieniędzy w fizyczne metale szlachetne mogą dzisiaj wybierać spośród bogatej oferty różnego rodzaju mennic specjalizujących się w sprzedaży monet bulionowych i sztabek o zróżnicowanej masie, wykonanych z różnorodnych metali szlachetnych. To doskonały wybór dla tych, którzy dywersyfikują swoje oszczędności, chcą się zabezpieczyć przed utratą wartości pieniądza lub przygotować na inne zagrożenia.

Złote monety bulionowe

Jedną z podstawowych i często wybieranych form inwestowania w złoto są tzw. monety bulionowe. To monety zdobione w różnorodny sposób, o określonej masie, wykonane z czystego kruszcu, takiego samego, jakiego używa się do odlewania większych sztabek lokacyjnych. Złote monety bulionowe pochodzą z wielu renomowanych mennic, z całego świata. Do najpopularniejszych z nich zalicza się australijskie kangury, kanadyjskie liście klonowe, wywodzące się z RPA Krugerrandy, monety Britannia z Wielkiej Brytanii czy amerykańskie orzełki. Każda z tego typu monet ma określoną masę i skład. Zwykle jest to złoto próby 999,9. Na stronie https://sklep.mennicametale.com.pl/pl/menu/zloto-152.html prezentowanych jest wiele przykładów tego typu monet pochodzących z różnych zakątków świata. Część z nich jest dostępna od ręki i każdy, kto dysponuje wolną kwotą pieniędzy, może zainwestować w złoto, kupując jedną lub kilka monet interesującego go rodzaju.

Sztabki złota

Z myślą o osobach, których nie stać na zakup złotej monety ważącej ćwierć, pół lub jedną uncję, mennice tradycyjne i online przygotowują mniejsze sztabki inwestycyjne. Najmniejsze dostępne w sprzedaży sztabki złota przypominają miniaturowe blaszki. Inwestor może zamówić sztabkę 1 g lub nieco większą. Oczywiście w sprzedaży oferowane są również klasyczne sztabki o masie 1 kg. Zdecydowanie większą popularnością cieszą się jednak łatwiej zbywalne, miniaturowe sztabki o wadze od 1 do 100 gramów. Oczywiście tak jak w przypadku złotych monet bulionowych, do ich produkcji wykorzystuje się czysty kruszec, złoto o próbie 999,9. Co ciekawe, w ofertach wielu mennic znaleźć można również sztabki wykonane z innych metali szlachetnych niż złoto. Przykładem są sztabki platynowe, irydowe i wykonane z rodu.

Złoto inwestycyjne najczęściej sprzedawane jest w formie sztabek i monet bulionowych bitych przez znane, cieszące się renomą mennice z różnych państw świata. Klasyczne monety bulionowe są dobrym wyborem dla osób dysponujących większymi środkami na inwestycje. Dla mniej zamożnych inwestorów, którym zależy na ulokowaniu przynajmniej części oszczędności w złocie fizycznym, przeznaczone są miniaturowe sztabki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here