Łatwe rozliczenie PIT 2023 online

Jeśli chcemy rozliczyć PIT online za 2022 rok to korzystamy z dobrego programu do rozliczenia PIT. Czy e PITy online to najlepszy sposób składania rocznych zeznań podatkowych? Już od momentu wprowadzenia e PITów podatnicy mogą doświadczyć korzyści z programu do rozliczania PITów i na pewno e-PIT 2022 będzie często wybierany dla rozliczeń w roku 2023. Jeśli dotychczas tego nie robiłeś rozlicz PIT online w 2023 roku, a przekonasz się sam o zaletach takiego sposobu rozliczenia z fiskusem.

Program do e-PIT 2022

Jak rozliczyć PIT przez internet? Aby rozliczyć PIT online za 2022 rok korzystamy z programu do rozliczania PIT.

Program do e-PIT 2022

Osoby, które nie chcą wertować zawiłych przepisów podatkowych, poznawać zasad księgowości i prawa, zwolnione sa z tego w programie do rozliczenia PIT dzięki kreatorowi,  który w łatwy sposób  wygeneruje deklarację podatkową. Z dobrym programem wypełnienie formularza podatkowego następuje po podaniu przez nas odpowiedzi na zadawane przez program pytania. Wystarczy więc przed przystąpieniem do rozliczenia PIT online za 2022 rok mieć przygotowane dane osobowe, informacje o uzyskanych w roku 2022 przychodach/dochodach a także  dokumenty związane z przysługującymi nam ulgami podatkowymi, jeśli chcemy dokoną odliczeń w zwiazku z tymi ulgami.

rozliczenie PIT 2023 online

Program pomaga nam w wypełnieniu zeznania podatkowego, które możemy wydrukować i w formie papierowej dostarczyć do urzędu skarbowego bezpośrednio lub za pośrednictwem poczty,  ale  wygodniejszym sposobem jest rozliczenie PIT 2023 online i wysłanie deklaracji podatkowych przez internet. Programy do rozliczania PITów pomogą wypełnić zeznanie podatkowe oraz przesłać je online do właściwego urzędu skarbowego. Bardzo wygodne jest to, że PIT rozliczenie online – zarówno wypełnianie jak i wysyłanie zeznanie można wykonać w dowolnym czasie przez całą dobę i przez wszystkie dni tygodnia, nawet w niedziele i święta i inne dni wolne od pracy.

Gdy chcemy wysłać ePITy online nie musimy mieć tzw. podpisu elektronicznego, wystarczy podać dane osobowe i kwotę przychodu z ostatniej deklaracji. Potwierdzenie złożenia deklaracji w formie UPO – Urzędowe Poświadczenie Odbioru od organu skarbowego otrzymuje w formie elektronicznej.

Twój e-PIT 2023

Twój e-PIT 2023

Z dniem 15 lutego 2023 Ministerstwo Finansów uruchamia do rozliczeń PIT za 2022 rok działająca już od 2019 roku usługę Twój e PIT. Urzędnicy administracji skarbowej przygotowują dla podatników wstępne zeznania po otrzymaniu od płatników informacji PIT-11, PIT 40A/11A i PIT-8C. W roku 2023 dostępne są zeznania PIT-28, PIT-36, PIT-37 i PIT-38. Mamy dostęp do tych zeznań tylko  przez e-Urząd Skarbowy, w tym celu musimy wejść na stronę podatki.gov.pl.

Gdy chcemy sprawdzić czy uzupełnić swój PIT w usłudze Twój e-PIT (także innych usług w serwisie e-Urząd Skarbowy) musimy się zalogować do e-Urzędu Skarbowego (e-US). Potrzebny jest do tego Profil Zaufany (PZ), e-Dowód lub mozemy to zrobić poprzez bank elektroniczny i aplikację mObywatel.

Do samej usługi Twój e-PIT zalogujemy się też danymi autoryzujacymi. Trzeba w takim przypadku  podać:

  • swój numer PESEL (albo NIP i datę urodzenia),
  • przychód z dowolnego PIT za 2021 r.
  • przychód z dowolnej  informacji od płatników za 2022 r. (np. z PIT-11 od pracodawcy) i potwierdzić to kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z rozliczenia 2021 r.

W przypadku zalogowania się do usługi Twój e-PIT danymi autoryzującymi podatnik ma dostęp tylko do swoich danych i usługi Twój e-PIT, natomiast pozostałe usługi e-Urzędu Skarbowego są dla niego niedostępne.

Jeśli chcemy skorzystać z ulg i odliczeń podatkowych, wskazać organizację pozarządową do przekazania 1,5% naszego podatku, to musimy sami wprowadzić zmiany na tych deklaracjach. Jeśli nie wprowadzamy zmian, deklaracje automatycznie zostanie zaakceptowany z ostatnim dniem na rozliczenie podatkowe – 2 maja 2023 roku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here