własną stronę internetową

Dziś już nikogo nie trzeba przekonywać, że posiadanie własnej strony internetowej to nie kaprys, lecz konieczność. Nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale także małe firmy, a nawet osoby prywatne odkryły, jak ogromne możliwości daje globalna sieć internetowa i jak duże korzyści można odnieść dzięki umiejętnemu wykorzystaniu jej zalet. Zaistnieć w sieci jest łatwo, czy jednak każdy sposób na uruchomienie własnej witryny jest dobry, a przede wszystkim efektywny?

Sposób pierwszy – samodzielne stworzenie strony

To, co jeszcze niedawno wymagało zaawansowanej wiedzy programistycznej lub przynajmniej sprawnego posługiwania się kodem HTML, dziś jest dostępne dla każdego. Bez problemu znajdziemy dziesiątki, jeśli nie setki aplikacji i serwisów wspomagających tworzenie stron www. Zdaniem ich autorów wystarczy kilka kliknięć, by zaistnieć w świecie internetu. Na pierwszy rzut oka rzeczywiście tak jest. Otrzymujemy do dyspozycji gotowe szablony, które wystarczy wypełnić treścią i grafiką. Takie rozwiązanie sprawdzi się, jeśli na przykład tworzymy stronę z rodzinnymi zdjęciami i chcemy jej zawartością podzielić się z bliskimi. Jednak nawet w tak prostym przypadku szybko natrafimy na liczne ograniczenia. Szablony mają sztywną konstrukcję, jakakolwiek personalizacja jest mocno utrudniona, oczywiście nie ma też mowy o bardziej zaawansowanej ingerencji, takiej jak na przykład umiejętna optymalizacja. Na pytanie o to, dlaczego jest to ważne, odpowiemy za chwilę.

Sposób drugi – strona za 100 złotych

Portale aukcyjne i popularne platformy sprzedażowe nasycone są ofertami o przyciągających uwagę, kuszących tytułach. “Twoja strona za 100 złotych”, “piękna i funkcjonalna strona już od 200 złotych” to tylko niektóre przykłady. Na co możemy liczyć w przypadku skorzystania z jednej z takich propozycji? Niestety na niewiele. Tu również najczęściej autorzy bazują na gotowych szablonach, które atrakcyjnie wyglądają w wersjach demo, jednak w praktyce potrafią przyprawić o ból głowy. Jakakolwiek zmiana wyglądu lub funkcjonalności to koszt dodatkowy i w ten sprytny sposób cena na fakturze  potrafi urosnąć do niebotycznych wymiarów. Równie ważną kwestią jest jakość i poziom zabezpieczeń tak przygotowanych witryn. Mówiąc bardzo oględnie, z reguły pozostawiają one wiele do życzenia.

Sposób trzeci – zlecenie profesjonalnego wykonania strony

W tym wariancie również nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem wykonawcy, jednak zdecydowanie łatwiej będzie uzyskać satysfakcjonujące efekty. Przede wszystkim możemy liczyć na stworzenie strony skrojonej na miarę. Nie ma tu miejsca na sztuczne naginanie szablonów, nie spotkamy też pustych, niewykorzystanych zakładek. Za to na pewno zostaną zrealizowane wszystkie nasze wymagania i zachcianki, co udowadnia oferta firmy Studio Kreacja. Oddanie wykonania strony w ręce rzetelnego wykonawcy to także jedyne sensowne rozwiązanie, jeśli witryna ma służyć celom zawodowym. Nie tylko sklep internetowy, ale też prezentacja oferty oraz budowanie wizerunku wymagają bezkompromisowej jakości i wykorzystania zaawansowanych narzędzi. W tym miejscu warto wrócić do wspomnianej wcześniej optymalizacji. To ona w dużej mierze decyduje o tym, jak strona postrzegana jest przez wyszukiwarki, co w bezpośredni sposób przekłada się na jej miejsce w wynikach wyszukiwania. A to przecież jedno z podstawowych zadań, którym muszą sprostać strony internetowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here