Świeże owoce i warzywa z dostawą do biura – poznaj ten benefit i jego zalety!

W życiu często musimy wybierać. A z wyborami już tak jest, że czasem obok zysków zawsze odczuwalne są straty. Dla równowagi w życiu czasem możemy mieć wszystko. Tak jest z owocami.

Każdy ma coś do zaoferowania. Czy można mieć ich cały zestaw i to codziennie? Można i razem z nimi można też zyskać święty spokój i niezastąpione zdrowie. Jak? Podpowiadamy.

Jagody i róże, czyli o tym, że dobrze jeść banany i jabłka

O tym, że banany mają aż 50% identycznego z człowiekiem DNA i, że trzeba około 5 lat, by jabłoń wydała pierwsze owoce, mało kto wie. Ciekawostką jest to, że jabłka należą do tej samej rodziny, co róże, a banany pod względem botanicznym są jagodami, czyli podkategorią owoców.

Banan mimo dużej zawartości węglowodanów, spożywany raz dziennie dostarcza duże ilości błonnika, witamin i minerałów i jest niskotłuszczowy, jabłka natomiast są niskokaloryczne i choć zawierają cukry proste, to spożywane rano lub w ciągu dnia sprzyjają oczyszczaniu z toksyn i szybszej przemianie materii. Jednak te dwa owoce w towarzystwie zacnej gruszki, nieokrzesanych winogron, włochatego krwi czy ociekającej sokiem pomarańczy mogą zdziałać jeszcze więcej.

Owoce w pracy?

Coraz częściej w przydomowych ogródkach sadzimy drzewa lub krzewy owocowe, pomidory czy zioła, co skłania do wniosku, że uznaliśmy niezastąpioną rolę owoców i warzyw w codziennej diecie. Nie zostało to przeoczone przez tych pracodawców, którzy liczą się z tym, co dla pracowników jest ważne.

Systemy motywacyjne pracowników ewoluują i teraz budowanie zgranego zespołu odbywa się już nawet w lesie poprzez wspólne rozpoznawanie dobroczynnych roślin i parzenie z nich naparu. Jednak to od czasu do czasu, a na co dzień co dobrego pracodawca może zrobić dla swoich podwładnych?

Szefowie po marchewkę i seler do głowy!

Może sami, a może przy pomocy kreatywnych doradców, ale pracodawcy zrozumieli, że dobry i lojalny pracownik to zadbany pracownik. Nie dotyczy to tylko o godziwego wynagrodzenia, ale też gestów, które pokażą pracownikom, że ktoś o nich myśli, stara się poprawić im nastrój, zadba o odporność i ogólnie o to, by zdrowo jedli.

Może nie chodzi tu o podawanie obiadu, ale o zdrowy zastrzyk energii każdego dnia. Świeże owoce i warzywa są na to sposobem. I trzeba dodać, że bardzo prostym sposobem. Firma Take a Fruit od lat sprzedaje swoje produkty do firm i instytucji, jako benefit dla pracowników. Duży wybór owoców i warzyw zapewnia kolorowe urozmaicenie dnia pracy.

W okresie zdominowanym przez pracę zdalną, pracownicy firm otrzymywali paczki świeżych produktów prosto do domu, co stanowiło symbol cały czas istniejącej wspólnoty i przynależności. Zawsze jest to też okazja, by wesprzeć chorego pracownika w powrocie do zdrowia czy w pracy organizować wspólne śniadania, jak również urozmaicać zebrania zespołu.

Owocowa motywacja

Zaletą benefitów jest też ich motywacyjny charakter. Z badań wynika, że pracownicy rzadziej są skłonni zmienić pracę nawet z oferowaną nieco wyższą pensją, jeśli mieliby stracić dobrego szefa, zgrany zespół i rozmaite benefity. Jednym z nich mogą być paczki świeżych owoców i warzyw, które pracodawcę wcale tak dużo nie kosztują, a tak wiele znaczą.

Wracając do początku, podejdźmy do sprawy prosto. Nie zastanawiajmy się tak, jak byśmy mieli wybór, tylko załóżmy, że go nie ma i świeże owoce i warzywa w nieograniczonej ilości staną się od dziś standardem w naszej firmie.

Świeże owoce, warzywa i inne produkty do biura zamówisz na stronie https://takeafruit.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here