Płyty betonowe na taras

Wykończenie tarasu jest sporym wyzwaniem, ponieważ zastosowane materiały muszą być nie tylko estetyczne, ale również odporne na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Takie wymagania spełniają płyty betonowe. Dlaczego warto nimi wyłożyć taras? Opowiada o tym Marta Nowacka, uznany ekspert z firmy Beton Kielce.

Właściwości płyt betonowych

Betonowe płyty wyróżnia trwałość i odporność. Zmieniająca się pogoda oraz temperatura nie mają wpływu na parametry płyt. To bardzo ważne w przypadku materiałów stosowanych na tarasie. Wymaga się od nich nie tylko estetyki, ale również odpowiedniej wytrzymałości.

Płyty betonowe są odporne na działanie zarówno niskich temperatur, jak i upałów. Dobrze radzą sobie również z nadmiarem wody opadowej, ale warto pamiętać, żeby zwrócić uwagę na ich poziom nasiąkliwości.  Jak przekonuje pracownica Beton Kielce – nie powinien on być większy niż 6%.

Naturalna struktura powierzchni sprawia, że betonowe płyty na taras posiadają właściwości antypoślizgowe. Należy zwrócić na to uwagę przy zakupie płyt. Jego stopień nie powinien być niższy niż 10.

Kształty płyt betonowych na taras

Firmy dostarczające na rynek płyty betonowe na taras oferują swoim klientom szeroki wachlarz możliwości. Największą popularnością cieszą się jednak płyty o regularnych kształtach jak kwadrat, trapez, czy prostokąt. Są one bardzo estetyczne, a przy tym stosunkowo łatwo jest je układać. Dodatkowo można dowolnie żonglować ich rozmiarami – to dobra wiadomość dla właścicieli niewielkich tarasów.

Dla osób szukających czegoś mniej standardowego, polecane są płyty o nieregularnych kształtach. Idealnie nadają się one do wykończenia powierzchni lub stworzenia wzorów. Pozwalają one między innymi na stworzenie tarasu w formie półkola, czy też innej figury. Takie rozwiązanie często jest jedynym wyborem dla właścicieli niewielkich ogrodów.

Betonowe płyty na taras – faktura i kolor

Duże możliwości aranżacyjne daje również szeroki wybór faktur oraz kolorów płyt. Można wybierać między produktami jednokolorowymi lub wzorzystymi o gładkiej bądź chropowatej powierzchni. Ciekawą propozycją są również płyty pokryte dodatkową warstwą kruszywa, która sprawia, że są one błyszczące.

Producenci płyt oferują również całą gamę kolorów. Duża popularnością cieszą się te, które mają imitować drewno, cegłę lub ceramikę. Wyglądają one bardzo elegancko, a co najważniejsze ich wygląd współgra z charakterem ogrodu. W sprzedaży dostępne są w zasadzie wszystkie odcienie kolorów – od stonowanej bieli po wyraziste i jaskrawe barwy. Każdy znajdzie w tym coś dla siebie.

Podsumowanie

Betonowe płyty na tarasie to rozwiązanie praktyczne, a jednocześnie bardzo estetyczne. Nie jest to również tak drogie, jak układanie drewnianego parkietu. Szeroka oferta kolorów, faktury oraz kształtów płyt pozwala zadowolić najbardziej wymagających klientów – przekonuje pracownica Beton Kielce. Warto zatem zwrócić uwagę na betonowe płyty podczas urządzania swojego tarasu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here