Kredyt samochodowy 3 x 33

0
2587

Rynek finansowania rozrasta się z roku na rok. Z tego też powodu pojawiają się na nim nowe, specyficzne oferty kredytowe. Jedną z takich form jest kredyt udzielany na zasadach 3 x 33.

Kredyt 3 x 33 to podobna propozycja do opcji 50 x 50 z tą różnicą, że wartość pojazdu, który pragniemy zakupić, dzielona jest na trzy, a nie dwie równe części. Ta forma finansowania ceniona jest przez klientów głównie ze względu na niskie oprocentowanie i niewielką prowizję z tytułu udzielonego kredytu. Wygodą dla kredytobiorców jest system spłacania, który można dostosować do własnych potrzeb – możemy ustalić, że przez 23 miesiące spłacamy zadłużenie w równych ratach, a po tym okresie pokrywamy trzecią część kredytu, czyli 33%.

Ofertę tego typu posiadają również dealerzy wybranych koncernów samochodowych. Przykładem jest Nissan oraz RCI Banque, którzy stworzyli kredyt idealnie dopasowany do potrzeb klientów tej japońskiej marki – https://www.nissanfinance.pl/kredyt-3×33.

Kredyt 3 x 33 oferowany przez Nissan Finance charakteryzuje się:

  • Wpłatą własną o wysokości 33%,
  • Okresem kredytowania trwającym 24 miesiące,
  • Opłatą przygotowawczą o wartości 5%,
  • Oprocentowaniem 0%

Klient decydujący się na kredyt 3 x 33 ma możliwość skorzystania z finansowania dodatkowych usług, takich jak: ubezpieczenie komunikacyjne, ubezpieczenie GAP, rozszerzona gwarancja oraz pakiet przeglądów okresowych.

Jak wygląda to w praktyce? Przyjmijmy, że klient decyduje się na samochód, którego wartość wynosi 91 535 zł, wybiera okres kredytowania na 24 miesiące oraz uiszcza wpłatę własną w wysokości 30 207 zł. W tym wypadku stałe nominalne oprocentowanie w skali roku wyniesie 0%, opłata przygotowawcza osiągnie wartość 3 066,42 zł, natomiast ubezpieczenie kredytobiorcy będzie wynosić 1 854,57 zł. W tej sytuacji kupujący jest zobowiązany do spłacenia rat o wysokości 33 124,72 zł, podczas gdy całkowita kwota kredytu wyniesie 61 328,45 zł.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here