Kredyt oddłużeniowy

Problemy ze spłatą jednego zadłużenia bardzo często generują kolejne kłopoty finansowe. Wiele osób decyduje się na wzięcie kredytu lub pożyczki, by spłacić zaległe zobowiązania finansowe. Stąd już prosta droga do błędnego koła zadłużeń. Co zrobić w przypadku, kiedy spirala zadłużeń cię przerosła. Dobrym rozwiązaniem może okazać się kredyt oddłużeniowy.

Kredyt oddłużeniowy – co to jest?

Kredyt oddłużeniowy https://splatapozyczek.pl/kredyt-oddluzeniowy/ należy do kategorii kredytów celowych. Jest on przeznaczony na spłatę dotychczasowych zobowiązań finansowych, zaciągniętych w różnych instytucjach pożyczkowych. Wraz z liczbą Polaków zaciągających kredyty, z roku na rok rośnie też liczba osób mających problem ze spłatą zadłużeń. Najczęstszą przyczyną tego zjawiska są nagłe i niespodziewane wypadki losowe oraz zbyt pochopne i nieprzemyślane decyzje finansowe. Kredyt oddłużeniowy można przyrównać do finansowego koła ratunkowego. Dzięki oddłużaniu kredytobiorca ma możliwość spłaty wszystkich nagromadzonych i zalegających zobowiązań finansowych. Zostaje tylko z jednym zobowiązaniem do spłaty. Nowa rata dobrana jest indywidualnie pod klienta, dlatego też jest to dobry sposób na odciążenie budżetu domowego.

Kredyt oddłużeniowy można uzyskać od banku lub od firmy pożyczkowej. Bankowe kredyty oddłużeniowe bardzo często wiążą się z restrykcyjnymi warunkami, są też dużo trudniejsze do otrzymania. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem może okazać się oferta z firmy pożyczkowej, lub nawet sama konsultacja ze specjalistą, który pomoże dobrać najkorzystniejszą ofertę. Taką pomoc oferuje np. Spłata Pożyczek.

Kto może uzyskać kredyt oddłużeniowy?

Kredyt oddłużeniowy przeznaczony jest dla osób w prawie, że opłakanej sytuacji finansowej. Wliczają się w nią nie tylko naglące raty, ale także nie za ciekawa historia kredytowa. Dlatego też, kredyt oddłużeniowy może uzyskać nawet osoba zadłużona. Głównym warunkiem uzyskania kredytu oddłużeniowego jest posiadanie stałego dochodu, który pozwoli na bieżącą spłatę nowo ustalonej raty. Udzielenie kredytu odbywa się na podstawie wniosku. Osoba go analizująca określa warunki wydania pozytywnej decyzji. Należą do nich: ewentualne zabezpieczenia, maksymalny okres kredytowania oraz kwota kredytu.

Jak uzyskać kredyt oddłużeniowy?

Proces uzyskania kredytu oddłużeniowego zaczyna się od przygotowania potrzebnych dokumentów. Podstawą jest dokument konsolidujący, czyli łączący wszystkie dotychczasowe zobowiązania finansowe. Obowiązkowa jest też informacja o miejscu zatrudnienia, rodzaju umowy oraz uzyskiwanych dochodach (tutaj w zależności od wymogów może to być potwierdzenie od pracodawcy, lub wyciągi z konta bankowego). Następnym krokiem jest wybranie banku, do którego wniosek zostanie złożony. Wybór musi być poprzedzony analizą rynkową. Nie składaj dokumentu do pierwszej lepszej instytucji. Pamiętaj też, że samodzielnie uzyskanie kredytu oddłużeniowego może okazać się bardzo trudne, dlatego warto skonsultować się z doradcą finansowym np. Spłata Pożyczek, który ma możliwość negocjacji na szczeblu decyzyjnym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here