kredyt oddłużeniowy

Różnych rodzajów kredytów jest znacznie więcej niż wiele osób zdaje sobie sprawę. Obok kredytów gotówkowych, hipotecznych czy konsolidacyjnych oferowany jest przez niektóre instytucje finansowe także kredyt oddłużeniowy.

Zdecydowanie warto bliżej się z tym zobowiązaniem zapoznać, ponieważ dla wielu osób może ono być jedynym sposobem na wyjście z poważnych długów i odzyskanie wolności finansowej. Pojawia się jednak jedno kluczowe pytanie: jakie warunki trzeba spełnić, aby taki kredyt otrzymać?

Kredyt oddłużeniowy – warunki

W przypadku kredytu oddłużeniowego obowiązuje przede wszystkim kilka podstawowych warunków, które dotyczą także każdego innego rodzaju zobowiązania finansowego. Oznacza to przede wszystkim, że kredytobiorca musi mieć ukończony 18 rok życia i posiadać pełnię zdolności do czynności prawnych, co jest niezbędne, aby był on w stanie zawrzeć legalnie wiążącą umowę.

Niezbędny będzie także prawidłowo i w sposób w pełni zgodny z prawdą wypełniony wniosek o kredyt. Co więcej, bank może wymagać przedłożenia pewnych dokumentów. Przede wszystkim takich, które potwierdzają posiadane dochody, a więc, w zależności od ich źródła:

  • zaświadczenie o dochodach od pracodawcy
  • wyciąg z konta bankowego
  • ostatni odcinek renty lub emerytury i dokument potwierdzający prawo do świadczenia
  • dokumenty księgowe
  • zeznanie podatkowe za rok ubiegły.

Warunki kredytu oddłużeniowego są często bardziej liberalne w kwestii historii kredytowej i zdolności kredytowej niż w przypadku wielu typów kredytu. Wynika to z faktu, że jest to produkt bankowy stworzony konkretnie z myślą o osobach znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

Takie osoby w wielu przypadkach posiadają częściowo negatywną historię kredytową, a także niską zdolność kredytową, co uniemożliwia im zaciągnięcie większości popularnych typów kredytów.

Więcej informacji na temat kredytu oddłużeniowego można znaleźć tutaj: https://splatakredytow.pl/kredyt-oddluzeniowy/.

Jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu oddłużeniowego?

Jak wspomniano powyżej, kredytodawcy podchodzą w przypadku kredytu oddłużeniowego mniej surowo do takich kwestii, jak zdolność kredytowa i historia kredytowa. Nie oznacza to jednak, że taki kredyt może otrzymać absolutnie każdy lub że będzie to bardzo łatwe.

Swoje szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej można zwiększyć przede wszystkim poprzez skorzystanie z pomocy profesjonalnego pośrednika kredytowego, którego można znaleźć tutaj: https://splatakredytow.pl/kredyt-oddluzeniowy/. Eksperci wiedzą dokładnie, do jakich instytucji finansowych się zwracać i z kim negocjować, aby prawdopodobieństwo przyznania kredytu było jak najwyższe.

Co więcej, dzięki ich wsparciu będziemy mieć pewność, że kredyt zostanie udzielony na najlepszych możliwych warunkach i nie przepłacimy na nim. Doradca kredytowy zadba także, aby rata kredytu była dopasowana do naszych możliwości finansowych, a zanim podejmie jakiekolwiek kroki, dokładnie przeanalizuje naszą sytuację.

Jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż wnioskowanie o kredyt samodzielnie, co wiąże się z ryzykiem odmowy przyznania kredytu lub wybrania niekorzystnej oferty. Profesjonalna pomoc przyda się szczególnie w przypadku, kiedy zależy nam na czasie i chcemy, aby do oddłużenia doszło jak najszybciej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here