Jaki wpływ na nasze życie mają social media

Czytając ten artykuł, z pewnością trzymasz w ręku smartfon, ewentualnie siedzisz przed komputerem. Wszystko to dzięki dostępowi do internetu i technologii. Jeśli tak jak większość ludzi na świecie posiadasz swój telefon komórkowy, na pewno masz konto na chociaż jednym z portali społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, Twitter czy Snapchat. Te także nie mogłyby nigdy powstać, gdyby nie internet. Istnienie internetu i social mediów przyczyniło się do świetnego rozwoju marketingu. Reklama jeszcze nigdy nie była tak wszechobecna w naszych życiach. Jeśli Ty również chcesz, aby Twój produkt był reklamowany w mediach społecznościowych, koniecznie odwiedź stronę internetową https://efectownia.pl/prowadzenie-social-media/ .

Social media jako narzędzie komunikacji

Dawniej komunikacja między dwiema osobami na różnych kontynentach, a nawet na dwóch końcach tego samego miasta, była prawdziwym wyzwaniem. Aby coś sobie przekazać, ludzie musieli albo się spotkać, albo wysłać list, który do odbiorcy docierał dopiero po kilku dniach. Na szczęście czasy się zmieniły – każdy z nas nosi w kieszenie swoich spodni telefon komórkowy, za pomocą którego może komunikować się z dowolną osobą na całym świecie, w realnym czasie obierając dźwięki i obrazy. To między innymi social media w ogromnym stopniu przyczyniają się do globalizacji, czyli „zmniejszania się” świata. Oczywiście nasza planeta nadal pozostaje w tych samych rozmiarach, jednak komunikacja czy podróże na jej przestrzeni stały się dziś dziecinne proste i szybkie – wszystko za sprawą social mediów.

Social media jako potężne narzędzie reklamy

Jako, że coraz więcej osób zakłada swoje konta na portalach społecznościowych, jest to idealne środowisko do rozwoju marketingu. Dlaczego? Dawniej z reklamami mieliśmy do czynienia wyłącznie w radiu czy w telewizji, ewentualnie na plakatach czy billboardach. Dzisiaj, kiedy każdy z nas może w dowolnej chwili sięgnąć po telefon i otworzyć internet, reklamy także pojawiają się w każdym momencie naszego życia – posty sponsorowane, reklamy przed filmami na YouTube czy posty influencerów, zachwalających coraz to nowsze produkty. To zdecydowanie pozytywne zjawisko – oczywiście z punktu widzenia osoby, która takiej reklamy potrzebuje, ponieważ na przykład jest przedsiębiorcą i chce sprzedawać swoje produkty czy usługi jak największej liczbie osób. Jeśli po przeczytaniu tego zdania rozpoznajesz swoją osobę – jesteś w idealnym miejscu! Otwórz stronę internetową https://efectownia.pl/prowadzenie-social-media/ na której znajdziesz wykwalifikowane w tej branży osoby, które pomocą Ci w prowadzeniu social mediów o funkcji marketingowej.

Jak social media wpływają na nasze codzienne życie?

Być może jesteś osobą, która pamięta czasy, gdy nie każdy miał swój telefon komórkowy, a o Facebooku jeszcze nikomu się nie śniło. Jeśli tak – z pewnością jesteś w stanie odpowiedzieć na pytanie zadane w nagłówku. Jeśli jednak wychowałeś się już w epoce mediów społecznościowych – mogą one być dla Ciebie czymś normalnym, możesz nie wiedzieć, jak zmieniło się życie ludzi od czasu ich powstania. Dzięki social mediom możemy w szybki i łatwy sposób nie tylko komunikować się z najbliższymi, ale także uczyć, pracować czy chwalić swoimi osiągnięciami, ewentualnie reklamować swoje produkty. Dawniej, aby robić wszystkie te czynności, musieliśmy wychodzić z domów, podróżować, spotykać się twarzą w twarz. Oczywiście, nadal wychodzimy z domów po to, aby robić te wszystkie rzeczy, jednak w kieszeni smartfona mamy rozwiązanie, dzięki któremu da się to wszystko zrobić, siedząc w domowym fotelu.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here