Jaki monitor do grania wybrać dla najbardziej wymagających

Nie każdy będzie zadowolony z pierwszego lepszego monitora — a na pewno już nie zaawansowani, a nawet profesjonalni gracze. Monitor do grania, w takiej sytuacji, staje się nieco problematycznym sprzętem do wyboru, bo musisz wziąć pod uwagę jedynie modele o najlepszych parametrach, wysokiej jakości podzespołach i dodatkowych funkcjach, które dodatkowo przekładają się na wrażenia podczas rozgrywek. Jaki powinien być dobry monitor i jakie modele mogą być dobrym wyborem dla wymagającego gamera? Sprawdź!

Dobry monitor do grania — jaki musi być?

W poszukiwaniu najlepszego monitora LCD do grania warto zastanowić się na początku, jakie cechy powinien taki monitor mieć. Jakie parametry liczą się najbardziej? Jednym z kluczowych, a jednocześnie podstawowych parametrów jest przekątna i rozdzielczość ekranu. I chociaż wybór przekątnej przede wszystkim zależy od upodobań, budżetu i miejsca w domu, to rozdzielczość już nie do końca. W jej przypadku liczy się dopasowanie do wielkości ekranu — im większy, tym większa powinna być rozdzielczość. Tylko w ten sposób zyskasz pewność, że obraz będzie bardzo szczegółowy — nie warto oszczędzać na rozdzielczości.

Wybierając monitor do grania również trzeba pamiętać o formacie obrazu. Standardowym i najczęściej spotykanym formatem jest 16:9. Sprawdzi się on u wszystkich graczy, którzy jednocześnie poszukują funkcjonalnego monitora do pracy na co dzień lub do oglądania filmów — format panoramiczny sprawdza się w punkt. Drugi format to 21:9. Niestandardowy kształt monitora o takim formacie świetnie sprawdza się u zapalonych graczy. Ultrapanoramiczny kształt ekranu to całkiem nowe wrażenia, szczególnie jeśli ekran jest dodatkowo zakrzywiony.

Monitor do grania 240 Hz. Czy to najlepszy wybór dla gamera?

Przy wyborze monitora do grania bierze się pod uwagę również częstotliwość odświeżania obrazu. Wielu graczy waha się między monitorem 240 Hz a 144 Hz. Monitor do grania 240 Hz, ze względu na częstsze odświeżanie obrazu, gwarantuje o wiele płynniejszą rozgrywkę w porównaniu ze 144 Hz. W przypadku profesjonalnych graczy ten wybór jest jak najbardziej uzasadniony, bo nierzadko posiadają oni komputer z najlepszymi podzespołami, który bez problemu udźwignie 240 Hz. Jeżeli jednak takiego sprzętu nie posiadasz — lepiej sprawdzi się model z niższą, ale również bardzo dobrą częstotliwością odświeżania ekranu. 

Podsumowanie

Jaki monitor do grania kupić? Wybór z pewnością nie jest prosty, szczególnie jeśli należysz do świadomych i wymagających gamerów, którzy oczekują najwyższej możliwej jakości. W takiej sytuacji liczy się każda sekunda reakcji czy jak najwyższe odświeżanie obrazu. Nie można również zapomnieć o odpowiedniej rozdzielczości, formacie obrazu, a nawet opóźnieniu przesyłania danych. Wszystko ma znaczenie. 

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here