Świat XXI wieku jest najlepiej rozwiniętym technologicznie od początku jego istnienia. Dynamiczny rozwój techniki, zmusił rynek do szybkiego przepływu informacji, a co za tym idzie informacja w dzisiejszym czasie, stoi na wartości ze złotem. Prędki rozwój, z czasem wyeliminował wiele oczywistych i pewnych rzeczy. Jedną z najbardziej zaskakujących jest fakt, że dzisiejszy świat nie potrzebuje już gotówki. Przez lata starały się je zastąpić karty, coraz to nowocześniejsze zapewniające płatności w przeciągu kilku sekund bez wkładania do terminala. Jednak dla świata i ta technologia przestaje być już odpowiednio wydajna. Najnowsza zdobycz technologi czyli kryptowaluty.

Czy dziś tak medialny handel kryptowalutami jest przyszłością?

Kryptowaluty to dziś bardzo popularny temat wśród mediów. Najbardziej popularna waluta wirtualna czyli Bitcoin powstał w 2009 roku, jednak na popularności zyskał dopiero stosunkowo niedawno. Gdy o najważniejszej kryptowalucie robiło się głośno, bardzo szybko powstały jej odpowiedniki, które w zależności od popularności posiadały różne wartości. Handel kryptowalutami w roku 2017, poszybował w górę. Rok ten był dla wielu walut wirtualnych momentem przełomowym. Przykładowo wartość Bitcoina od połowy roku zaczęła gwałtownie rosnąć, pozwalając na wielokrotne zyski.

Wiele osób zajmujących się profesjonalnie rynkiem walut, przewidywało taką sytuację, a dzięki wzrostowi wartości BTC o kilkanaście razy pozwoliło im to na ogromne zyski. Ludzie bardzo boją się nieznanego, jednak to nie powstrzymało tysięcy inwestorów, i użytkowników, którzy dorobili się kroci na handlu tą nowatorska walutą. Jak w każdej dziecinie pojawili się również sceptycy, którzy wróżyli kryptowalucie tak samo szybki spadek jaki odnotowała wzrost.
Nie pomylili się oni również. Pod koniec roku 2017 waluty internetowe, między innymi bitcoin odnotowały ogromne spadki, rzędów kilku tysięcy dolarów. Nie powstrzymało to jednak kolejnych zafascynowanych inwestorów widzących handel kryptowalutami jako swoją przyszłość.

Analizując ten niewielki wycinek czasu, możemy dojść do banalnych wniosków. Jak przy każdej inwestycji istnieje pewne ryzyko utraty swoich środków, jednak istnieje także ogromne ryzyko zysku, a przy racjonalnym zarządzaniu zysk jest dość pewien. Inwestycje w kryptowaluty był dobrym pomysłem na początku jego istnienia, gdy waluty tego typu nie były jeszcze popularne. Aktualnie jest już za późno, aby liczyć na ogromne zyski, lub innowacyjność w tej dziedzinie.
Oczywiście, handlować można wszystkim i wszędzie, a losy nie są przesądzone. Pewne jest, że w aktualnym czasie waluty internetowe są bardzo mało stabilne a inwestycje i handel z nimi związany, obarczony jest ponadprzeciętnym ryzykiem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here