Górnictwo kryptowalutowe

Czy zastanawiałeś się, na czym polega wydobywanie bitcoina i innych kryptowalut oraz jak możesz zdobyć tokeny kryptowalutowe bez konieczności kupowania ich na giełdzie?

Czy zastanawiałeś się, na czym polega wydobywanie bitcoina i innych kryptowalut oraz jak możesz zdobyć tokeny kryptowalutowe bez konieczności kupowania ich na giełdzie? Szybki wzrost cen monet kryptowalutowych takich jak bitcoin, ethereum i dogecoin w pierwszej połowie tego roku doprowadził do tego, że wiele osób chciało zaangażować się w ekosystem kryptowalut. Podczas gdy większość ludzi kupuje i sprzedaje je poprzez giełdy, możliwe jest również (choć w niektórych przypadkach, jak Bitcoin obecnie, bardzo czasochłonne) „wydobycie” tych tokenów poprzez wykorzystanie komputera do rozwiązywania skomplikowanych równań matematycznych.

Górnictwo kryptowalutowe cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Wydobycie jest kluczowe dla utrzymania blockchainów, które rejestrują transakcje i utrzymują kryptowaluty w stanie decentralizacji. Gwałtowny wzrost cen kryptowalut w ciągu ostatniego roku spowodował ponowne zainteresowanie wieloma sposobami czerpania zysków z tej klasy aktywów.

Wydobycie kryptowalut pozostaje jednym z najbardziej opłacalnych sposobów na uczestniczenie w zwyżce walut cyfrowych bez ich bezpośredniego zakupu. Komputery górników konkurują ze sobą, rozwiązując skomplikowane równania matematyczne, które pomagają weryfikować transakcje walutami cyfrowymi i aktualizować wspólną księgę zwaną blockchain. Ich nagrodą za rozwiązywanie problemów jest udział w kryptowalucie, która jest związana z blockchainem.

Ponieważ kryptowaluty są zdecentralizowane, co oznacza, że żaden z wyznaczonych pośredników nie rejestruje każdej transakcji, górnicy są niezbędni do utrzymania ekosystemu kryptowalut.

Wydobycie nie jest pozbawione obecnych i przyszłych przeszkód. Wpływ zużycia energii elektrycznej na środowisko jest przedmiotem gorących sporów. Górnicy uciekają z Chin, historycznie ważnej lokalizacji, po tym jak rząd zakazał wydobycia w niektórych prowincjach. Projekt ustawy infrastrukturalnej, który przechodzi przez Kongres USA, może wprowadzić bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące sprawozdawczości podatkowej dla górników.

Wydobycie nie jest gwarantowanym złotym biletem do kryptowalut, wypłaty są zróżnicowane i podlegają zmienności, która jest synonimem tej początkującej klasy aktywów.

Pomimo tych przeszkód, wydobycie kryptowalut może nadal się rozwijać.

Wydobywanie kryptowalut

Jak rozpocząć wydobywanie kryptowalut? Po pierwsze, zaopatrz się w wydajny komputer. Następnie utwórz portfel dla bitcoin i innych popularnych kryptowalut. Gdy już to zrobisz, dołącz do puli górniczej, aby zmaksymalizować rentowność. Pule te są grupami górników, którzy łączą swoje zasoby, aby zwiększyć swoją moc wydobywczą. Zysk wygenerowany z wydobycia jest następnie rozdzielany równomiernie na wszystkich członków puli. Pule górnicze pozwalają jednostkom pracować razem i konkurować bardziej efektywnie.

Wydobywanie najpopularniejszej na świecie kryptowaluty bitcoin, jest jednym ze sposobów na zarabianie, przy jednoczesnym uczestnictwie w zyskach.To proces tworzenia nowych bitcoinów poprzez rozwiązywanie niezwykle skomplikowanych problemów matematycznych, które weryfikują transakcje w tej walucie. Kiedy bitcoin jest pomyślnie wydobywany, górnik otrzymuje określoną ilość bitcoinów.

BTC

W początkowym okresie, wkrótce po powstaniu bitcoina w 2009 roku, było to dochodowe zajęcie. W tamtym czasie górnicy otrzymywali 50 BTC (wtedy warte 6 000 dolarów) za rozwiązanie każdego równania. Ponieważ zasoby wymagane do wydobycia jednego bitcoina były również mniejsze, górnicy byli w stanie włożyć do kieszeni większość nagrody jako czysty zysk. Chociaż nagroda za wydobycie bitcoin zmniejszyła się z czasem, wartość każdego BTC ogromnie wzrosła. W kwietniu 2021 r. wartość nagrody Bitcoin wynosi prawie 3 33 000 dolarów.

Koszt wydobycia bitcoin wzrósł dramatycznie. Dzieje się tak, ponieważ konkurencja o tokeny jest znacznie wyższa, a do ich pomyślnego wydobycia wymagane są teraz wysokowydajne komputery. W rezultacie, koszt energii zużywanej w tym procesie może być ogromny, w zależności od lokalizacji górnika i rodzaju używanego przez niego sprzętu.

Ponieważ ceny kryptowalut, a w szczególności bitcoina, poszybowały w górę w ostatnich latach, zrozumiałe jest, że zainteresowanie górnictwem również wzrosło. Ale dla większości ludzi, perspektywy wydobycia bitcoin nie są dobre ze względu na jego skomplikowaną naturę i wysokie koszty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź stronę monitorfx.pl.

Drugą kryptowalutą co do wielkości pod względem kapitalizacji rynkowej jest ethereum. Przeszła ona ostatnio aktualizację oprogramowania zwaną London hard fork, która zawierała pięć propozycji ulepszeń ethereum, czyli zmian w kodzie. Dla górników najważniejszą z nich była zapewne EIP-1559, która nakazywała minimalną opłatę podstawową, którą wszyscy użytkownicy muszą uiścić, aby zrealizować swoje transakcje.

Aktualizacja oznacza, że górnicy ethereum, których przychody przewyższały przychody górników bitcoina, będą otrzymywali mniejsze wynagrodzenie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here