Benefity dla pracowników

Konkurencja na rynku pracy jest ogromna. Tyczy się to nie tylko posad, ale również pracowników. Firmy są więc w stanie zrobić naprawdę dużo, aby przyciągnąć do siebie tych najlepszym. Jednym ze sposobów są benefity, których wachlarz jest naprawdę bardzo duży.

Czym są benefity pracownicze?

Benefity pracownicze to nic innego jak dodatki do pensji. Co jednak ważne, nie mają one postaci pieniężnej. Oznacza to, że z tytułu benefitów nie wpłyną na konto pracownika żadne dodatkowe pieniądze. Benefity, które dzisiaj firmy oferują zatrudnionym w nich osobom, są bardzo różne. W grę wchodzą między innymi:

  • karty MultiSport;
  • pakiety medyczne;
  • owoce;
  • dofinansowanie nauki języka obcego.

To oczywiście jedynie przykład tego, na co może zdecydować się pracodawca, który chce zatroszczyć się o swoich pracowników, jednocześnie czyniąc swoją firmę bardziej atrakcyjną.

Jaką rolę pełnią benefity pracownicze?

Benefity pracownicze pełnią szereg funkcji. Przede wszystkim sprawiają, że dana firma staje się w oczach pracownika bardziej atrakcyjna. W efekcie przyciągają chętnych do pracy w danym miejscu, sprawiają, że firma zyskuje na konkurencyjności na rynku pracy. Benefity zwiększają zaangażowanie pracowników w pracę, sprawiają, że stają się oni bardziej przywiązani do pracodawcy i zdecydowanie trudniej jest im podjąć decyzję o zmianie pracy. Wszystko to sprawia, że benefity przyczyniają się do większej stabilności firmy, jeśli chodzi o zatrudnienie. To z kolei przekłada się na lepszą pracę, a tym samym większe zyski.

Czy warto wybrać pakiety medyczne jako benefit pracowniczy?

Z całą pewnością pakiety medyczne są jednym z bardziej cenionych benefitów. W niektórych firmach pracownicy mogą liczyć na pakiet medyczny zapewniający opiekę nie tylko im samym, ale również ich najbliższej rodzinie. Pakiety medyczne mogą być bardzo różne. Niektóre obejmują podstawową opiekę medyczną, inne zapewniają nawet leczenie stomatologiczne. To od pracodawcy zależy, na jak szeroki pakiet zdecyduje się postawić.

Czy owoce jako benefit pracownicy to dobry wybór?

Owoce jako benefit niektórym może wydawać się dość dziwnym pomysłem. Tymczasem okazuje się, że jest to naprawdę strzał w dziesiątkę. Zapewnienie pracownikom dostępu do owoców sprawia, że wielu z nich nie musi przynosić własnego posiłku. Mają więc poczucie, że naprawdę sporo oszczędzają.

Do tego owoce to solidna porcja witamin i minerałów, które pomagają w utrzymaniu zdrowia, a pracownicy, którzy nie chorują, nie przebywają na zwolnieniach lekarskich. Są bardziej wydajni. Decydując się na owoce jako benefit pracowniczy, warto postawić na owocewpracy.pl. To firma dostarczająca owoce do biur położonych w największych polskich miastach. Owoce zawsze są świeże i odpowiednio zapakowane.

Sama pensja – nawet na naprawdę wysokim poziomie – to dziś trochę mało, aby przyciągnąć najlepszych pracowników. Tym, co zwiększa atrakcyjność firmy, są benefity, których wybór jest dziś ogromny. Dobry pracodawca ma więc do zaoferować swoim pracownikom, a także potencjalnym na nich kandydatom.

Abonament na owoce i warzywa do biura zamówisz na stronie owocewpracy.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here