Faktoring - wsparcie płynności firmy

Jednym z problemów z jakim borykają się przedsiębiorcy jest płynność przepływu środków pieniężnych. Najbardziej popularnym modelem roziczeń pomiędzy firm jest płatność z odroczonym terminem. Może on nawet być wydłużony do miesiąca czasu, licząc od momentu powstania wymaganej zapłaty. Powoduje to często zmniejszenie możliwości firmy do dokonywania kolejnych inwestycji. To w dalszej kolejności jest odpowiedzialne za spowolnienie produkcji lub zmniejszenie ilości usług.

Tu na przeciw potrzebom przedsiębiorców wychodzą banki. Spośród szerokiej gamy swoich produktów dedykowanych klientom z sektora biznesu, oferują faktoring dla firm. Usługa ta jest rodzajem finansowania, który zabezpiecza prawidłowy przebieg gotówki na kontach firmy. W momencie wystawienia faktury dla klienta przedsiębiorca otrzymuje jej równowartość w ciągu kilku godzin wprost na swoje konto. Uzyskanie jednak takiej usługi w banku bywa czasochłonne oraz wiąże się ze skompletowaniem odpowiedniej ilości dokumentów. Często bywa to powodem rezygnacji ubiegania się o ten rodzaj finansowania.

W dobie cyfryzacji usług, sporą część czynności można wykonać za pomocą smartfona. Również usługi finansowe, w dużej mierze, są realizowane za pomocą internetu oraz dedykowanych aplikacji. Nie będzie dużym zaskoczeniem fakt, że do usług cyfrowych dołączył faktoring online. Jest to duże ułatwienie dla przedsiębiorców, dla których każda minuta dnia pracy jest na wagę złota. Charakteryzuje się on również szybkością pozyskania środków z faktur. Wszystko wykonuje się poprzez wypełnienie elektronicznego wniosku lub przesłanie skanów faktur. Klient mając dostęp do usługi, może wszystko kontrolować w swoim panelu klienta.

Na rynku usług finansowych można wręcz przebierać w ofertach. Firmy przeganiają się w wysokości dostępnych limitów, czy też wysokości opłat stałych. Decydując się na faktoring pozabankowy PragmaGO można liczyć na spore korzyści ze strony firmy. Przede wszystkim limit środków dostępnych dla klienta sięga aż miliona zł. Firma nie dyskredytuje małych firm, akceptuje również klientów wystawiających mniejsze faktury. W ofercie firmy odnajdą się także klienci wystawiający faktury w euro. Przed podjęciem jednak ostatecznej decyzji z łatwością dowiedzieć się można, z jakimi kosztami będzie się wiązało wybranie tego właśnie faktoringu. Na stronie pragmago.pl jest dostępny kalkulator, który obsłużymy bez większych przeszkód. Plusem tej oferty będzie też fakt, że jest w niej zawarta stała opłata. Dzięki temu wiadomo jakie koszty miesięczne będą związane z wybraniem tej usługi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here