Jak dbać o baterię iPhone`a?

Częste oraz długotrwałe korzystanie ze smartfona, upływ czasu, przeciążenia, pogoda… Wiele czynników ma wpływ na osłabienie baterii iPhone`a. Niestety, z czasem musimy ładować ją coraz częściej, a nawet nosić ze sobą dodatkowe źródło zasilania, czyli powerbank. Jak dbać o baterię iPhone`a, aby służyła nam przez dłuższy czas? Podpowiadamy!

Jak dbać o baterię?

Właściciele iPhone`ów nie powinni zostawiać tych urządzeń w bardzo nagrzanych lub ochłodzonych pomieszczeniach, na przykład w samochodzie. To może osłabić działanie baterii, tak samo jak położenie w nasłonecznionym miejscu narażonym na silne promienie.

Nigdy nie doprowadzaj do sytuacji, w której telefon się całkowicie wyładuje. To nie jest dobre! Zdecydowanie lepiej podłączyć sprzęt, gdy ma on jeszcze kilkanaście procent mocy. Spokojnie możesz zostawić iPhone`a na całą noc, ponieważ dłuższe ładowanie nie jest szkodliwe w przypadku akumulatorów jonowo-litowych.

Te proste codzienne czynności pozwolą Ci przedłużyć w niewielkim stopniu żywotność baterii. Warto o nich pamiętać! Te triki nie wymagają wiele, a mogą znacząco pomóc.

Ogranicz zużycie baterii – jak to zrobić?

Duży wpływ na wydajność ma także korzystanie z aplikacji. Każdy iPhone ma przecież mnóstwo rozmaitych apek, od tych dotyczących social media, po aplikacje sklepów. Każdorazowo zamykaj niepotrzebne, zwłaszcza te działające w tle. Nie zapomnij też o odłączeniu Wi-Fi i Bluetooth. Jeśli z nich nie korzystasz w danym momencie zwyczajnie wyłącz. To wszystko zajmie chwilę, a pozwoli naprawdę ograniczyć pobieranie mocy.

Nie da się ukryć, że to właśnie wyświetlacz pochłania najwięcej procent z naszych baterii. Jak temu zapobiec? Zmniejsz jasność ekranu, albo ustaw automatyczny tryb, który dopasowuje się bezpośrednio do otoczenia. Zdziwisz się ile, dzięki temu możesz zaoszczędzić energii!

Dodatkowe źródło mocy

W sklepach znajdziesz szereg przenośnych urządzeń, które pozwolą Ci naładować iPhone w każdym miejscu. Dzięki temu nigdy nie doprowadzisz do sytuacji całkowitego wyładowania baterii.

Na rynku jest sporo przenośnych sprzętów. Powerbank ma różne pojemności oraz kształty, im większy tym wyższa będzie jego cena. Dobrym pomysłem jest również zakup nietypowego etui wyposażonego w stację ładującą iPhone`a. Marka Apple oferuje kilkanaście takich produktów o ciekawym designie.

Ostateczność – wymiana baterii

Mało wydajne baterie znacznie utrudniają życie, ponieważ co chwilę trzeba je ładować. Być może akumulator zmienił swoją postać, czyli spuchł. To może być bardzo niebezpieczne! Jeśli żaden sposób nie pomaga na ograniczenie zużycia mocy warto pomyśleć o wymianie baterii na nową. Nigdy nie rób tego samodzielnie! Udaj się do serwisu pogwarancyjnego, na przykład iDream. Tam wykonają tę usługę w przeciągu kilku minut, a Ty będziesz mieć pewność, że wszystko z iPhone`m jest w porządku.

Niekiedy osłabiona bateria może sygnalizować o technicznych problemach ze sprzętem Apple. W autoryzowanym serwisie możesz wykonać diagnostykę, wtedy będzie wiadomo co jest przyczyną osłabienia mocy.

Po więcej informacji zapraszamy na https://idream.pl/serwis/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here