Nie chcesz płacić za AC? Wybierz alternatywne rozwiązanie

0
1538

Według statystyk z ostatnich lat tylko co piąty kierowca decyduje się na zakup ubezpieczenia AC. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie, które zapewnia zwiększoną ochronę pojazdu i kierowcy. Oto alternatywne możliwości ubezpieczenia samochodu oferowane przez ubezpieczycieli.

Ubezpieczenie samochodu – co oferują ubezpieczyciele?

Posiadanie czterech kółek to nie tylko zakup pojazdu, ale również stale opłaty związane z eksploatacją. Jedną z nich jest ubezpieczenie samochodu. Każdy kierowca zobowiązany jest do wykupienia polisy OC, która zabezpiecza przed roszczeniami osób trzecich. Z kolei AC to ochrona auta w rozszerzonej wersji. Gwarantuje ona odszkodowanie w przypadku kradzieży, całkowitego lub częściowego uszkodzenia, zderzenia z innym pojazdem itp. Oczywiście takie rozwiązanie wiąże się z większymi opłatami, przez co wielu kierowców ogranicza się wyłącznie do obowiązkowego OC. Warto jednak wiedzieć, że istnieją także inne, bardziej przystępne opcje.  

AC Mini – AC w oszczędnej wersji

Co kryje się pod nazwą AC Mini? Jest to po prostu autocasco w prostszej, ograniczonej wersji. Zmniejszenie zakresu wpływa oczywiście na cenę takiego rozwiązania. AC Mini oferuje odszkodowanie jedynie w przypadku niektórych zdarzeń np.: kradzieży samochodu lub szkody całkowitej. Jeżeli przytrafi się nam stłuczka, to koszty będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni. Warto jednak zabezpieczyć się na wypadek poważniejszych szkód. Ubezpieczenie samochodu gwarantuje ochronę na terenie całego kraju.  

Assistance – na wypadek awarii

 Na czym polega ubezpieczenie assistance? Jest to przede wszystkim ochrona na wypadek awarii pojazdu. W przypadku unieruchomienia lub szkody, kierowca ma prawo do skorzystania z profesjonalnej pomocy drogowej. Najczęściej takie usługi są świadczone przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W zależności od tego, na jaki wariant ubezpieczenia się zdecydujemy, możemy uzyskać pomoc nie tylko na terenie Polski, ale również całej Europy. W ofercie assistance zawierają się także dodatkowe usługi jak np. holowanie, dostarczanie paliwa, naprawa na miejscu lub zaoferowanie samochodu zastępczego. Jeśli zajdzie taka potrzeba, ubezpieczenie może pokryć koszty zakwaterowania kierowcy i pasażerów. 

Zadbaj o bezpieczeństwo podróżnych

Ubezpieczenie NNW to rozwiązanie chroniące osoby podróżujące pojazdem Ochroną objęty zostaje zarówno kierowca, jak i pasażerowie pojazdu. Ubezpieczenie obowiązuje na całym świecie i obejmuje koszty leczenia oraz odszkodowanie na wypadek śmierci ubezpieczonych osób. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here