Błyskawiczne przesyłki na terenie miasta

Kurier miejski rozwiązuje problem, z którym boryka się wiele firm działających w dużych miastach. Mimo, że coraz więcej spraw można załatwić elektronicznie, to wciąż od czasu do czasu trzeba coś fizycznie dostarczyć z jednej firmy do drugiej. Mogą to być dokumenty wymagające podpisu, próbki i prototypy produkowanych produktów, wydruki ulotek, folderów, plakatów, inne materiały promocyjne (długopisy, smyczki itp.) i wiele wiele innych. Jeżeli firmy są w różnych miastach, to oczywistym rozwiązaniem jest usługa kurierska, jednak wiele przedsiębiorstw operuje w dużych miastach właśnie ze względu na bliskość potencjalnych kontrahentów. W tej sytuacji oczekiwanie do 48 godzin na realizację zlecenia dostawy wydaje się być przesadą. Jednocześnie jednak duże miasto ma to do siebie, że jest duże, więc pojawia się problem jak dostarczyć paczkę na adres w tym samym mieście, ale niekoniecznie na tej samej ulicy? Można oczywiście wysłać jednego z pracowników żeby zawiózł przesyłkę. Tak się jednak składa, że pracownicy są zatrudnieni w firmie w konkretnym celu, którym zazwyczaj nie jest jeżdżenie z paczkami po mieście. Czasami większe firmy mają pracowników, którym mogą powierzać takie zlecenia, jak choćby kierowców, czy nawet wyspecjalizowanych gońców, ale większość firm musiałaby oderwać kogoś od jego regularnych obowiązków, co po pierwsze oznacza, że te obowiązki nie będą przez ten czas realizowane, a po drugie może być kompletnie nieopłacalne finansowo, bo koszt dwóch godzin pracy wykwalifikowanego pracownika będzie niewspółmierny do wartości wykonanego zadania. Tu na scenę wkracza kurier miejski. Dostawa przesyłek kurierskich jako usługa realizowana na terenie miasta rozwiązuje wspomniany problem. Usługi takie mogą być realizowane przez małe lokalne firmy, w tym kurierów rowerowych, ale także przez duże firmy zajmujące się dostawą przesyłek kurierskich.

Kurier miejski InPost

Kurier miejski InPost oferuje dostawę paczek o wadze do 30 kg i sumie boków do 220cm, w czasie do 5 godzin. Usługa realizowana jest w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu, na terenie miasta i w miejscowościach oddalonych o nie więcej niż 30 km od jego granic. Usługi Kuriera Lokalnego są gwarancją doręczenia przesyłki tego samego dnia. W ofercie InPost, obok opcji Standard, w której przesyłki doręczane są w ciągu 5 godzin, dostępna jest także opcja Express, w ramach której przesyłki dostarczane są do odbiorcy w czasie 2 godzin, jak również Super Express, w ramach której kurier po odebraniu przesyłki natychmiast uda się z nią do odbiorcy. Tak więc czas dostawy ogranicza tylko czas dojazdu (a więc odległość plus korki) od nadawcy do punktu docelowego. Z usług Kuriera Lokalnego InPost można korzystać we wszystkie dni robocze, od poniedziałku do piątku. Ponadto, kurier miejski InPost oferuje również usługi dodatkowe, w tym opcję zwrotu dokumentów. W tym przypadku, dokumenty wymagające podpisu i/lub potwierdzenia pieczątka kontrahenta zostaną dostarczone do adresata, a po ich potwierdzenia zwrócone kurierowi, który dostarczy je z powrotem do nadawcy w terminie do 5 dni roboczych, licząc od następnego dnia po doręczeniu przesyłki. W ofercie dostępne jest także dodatkowe ubezpieczenie przesyłek kurierskich, podobnie jak w ramach innych usług w serwisie krajowym. Oferta ubezpieczenia dotyczy przesyłek kurierskich, które zawierają przedmioty wartościowe, do maksymalnej wartości 20 000 zł brutto. Koszt ubezpieczenia zależy od wartości przesyłki zadeklarowanej przez klienta w liście przewozowym.

Kurier miejski dla e-commerce

Kurier miejski dla e-commerce

Oferta InPost jest również dostosowana do potrzeb handlu elektronicznego. Sklepy internetowe, którym zależy na błyskawicznej dostawie do lokalnego klienta, mogą również skorzystać z usług kuriera lokalnego, który dostarczy zamówienie tego samego dnia w ramach usługi realizowanej w systemie door-to-door (pol. „od drzwi do drzwi”), dzięki czemu sklep nie musi martwić się o formę nadania paczki (kurier przyjedzie po nią do firmy. Przesyłka lokalna powinna mieścić się w standardowych wymiarach i ważyć nie więcej niż 30 kg . Badania opinii klientów e-commerce wskazują, że szybka dostawa jest jednym z głównych czynników zachęcających ich do robienia zakupów w sieci. Przesyłka tego samego dnia pozwoli firmie nie tylko zyskać przewagę konkurencyjną nad innymi sklepami internetowymi, ale także konkurować z handlem stacjonarnym, dla którego natychmiastowy odbiór zakupów jest jedną z głównych przewag konkurencyjnych nad e-commerce. Usługi kuriera miejskiego obejmują także przesyłki za pobraniem. W ramach usługi kurier dostarczy paczkę do klienta i pobierze do niego opłatę. Pobranie jako forma płatności jest szczególnie często wykorzystywane przez klientów nowych sklepów, które pracują jeszcze nad pozyskaniem zaufania kupujących. Pobrane pieniądze są przekazywane sprzedawcy w ciągu maksymalnie 5 dni roboczych, licząc od następnego dnia po doręczeniu paczki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here