Zawieranie umów w dobie pracy zdalnej

Zawieranie umów w dobie pracy zdalnej może się wydawać trudne. Ciekawym pomysłem pozwalającym zaoszczędzić czas i koszty jest zawieranie umowy przez internet. Jest to z pewnością wygodna i dobra opcja nie tylko dla pracodawcy, ale także dla pracownika.

Umownik

Umownik.pl jest witryną, która pozwala nam zawrzeć umowy przez internet sprawnie i z użyciem odpowiednich narzędzi. Z pomocą Umownika wygenerujemy potrzebne treści, a także zyskamy możliwość negocjowania warunków, jak i potwierdzenia ich zawarcia. Co ciekawe, w tym przypadku nie musimy składać podpisu elektronicznego, ani tradycyjnego, co stanowi spore ułatwienie. Proces zawarcia umowy ograniczony zostaje do strefy online – wszystko odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej lub strony internetowej.

Zawieranie umowy przez internet – zalety

Umowy przez internet zawiera się znacznie szybciej niż tradycyjne formy. Ponadto, w tym przypadku przyczyniamy się do oszczędzania drzew – nie potrzebujemy żadnego papieru. Całkowity koszt stworzenia umowy jest niewielki, a stworzenie własnego wzoru da nam wiele nowych możliwości. Dzięki temu sprawnie wyjdziemy naprzeciw oczekiwaniom odbiorców, a tym samym zastosujemy nowoczesne technologie, które w dzisiejszych czasach dają całkiem nowe rozwiązania.

Zawarcie umowy przez internet – forma dokumentowa

Zgodnie z kodeksem cywilnym, dokumentami są wszelkie nośniki informacji, które dają możliwość zapoznania się z ich treścią (pozwalają zatem na odtworzenie, jak i zachowanie wiadomości). Uznać należy, że dokumentem są nagrania filmu, sms-y, a także e-maile. Za pomocą takich nośników informacji możemy sprawnie zawrzeć umowę, natomiast treści, które są w niej zawarte wykorzystać możemy jako dowód w trakcie rozprawy w Sądzie. Zachowanie bezpieczeństwa danych osobowych i poufnych treści jest bardzo ważne, dlatego warto o tym pamiętać.

Praca zdalna

W dzisiejszych czasach bardzo często mamy do czynienia z wykonywaniem pracy zdalnej, która cechuje się tym, że możemy ją wykonywać w domu, jak w innym dogodnym miejscu. Pracownik nie musi każdego dnia stawiać się w biurze – jego zadaniem jest wywiązanie się w obowiązków, nawet bez wychodzenia z domu. Pracodawcy w tym przypadku zadają sobie pytanie, jak zawrzeć z pracownikiem umowę na odległość, bez konieczności spotkania twarzą w twarz. Zauważyć należy, że sporym zainteresowaniem cieszą się umowy przez internet, które są w pełni bezpieczne i ważne. Technologia wciąż się rozwija, dając pracodawcom, jak i pracownikom całkiem nowe opcje pozwalające na szybki i bezproblemowy kontakt w różnorodnych przypadkach. Nie należy obawiać się zawierania umów przez internet, gdyż strefa online jest obecnie szeroko rozumianym narzędziem, dającym szereg możliwości, które dbają o bezpieczeństwo danych i zachowanie poufnych informacji. Pamiętajmy o tym, że umowy zawierane online mają wiele korzyści.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here