skonsolidowanie kredytów

Konsolidacja kredytów to rozwianie, z którego korzysta coraz więcej osób zadłużonych. Jedna, wygodna i niższa rata, a do tego wydłużony okres kredytowania to tylko kilka zalet konsolidacja. Kiedy zamiana kilku kredytów na jeden jest opłacalna?

Na czym polega konsolidacja kredytów?

Konsolidacja kredytów to rodzaj kredytu, który polega na połączeniu wszystkich dotychczas zaciągniętych zobowiązań w jedno. Zamiast płacić równolegle kilka rat różnym instytucjom bankowym i pozabankowym, zadłużenie przenosi się tylko do jednej, z która następnie się rozlicza poprzez uiszczanie comiesięcznych rat. Konsolidacja ma przede wszystkim pomóc w terminowym uregulowaniu zaciągniętych kredytów i pożyczek, a tym samym wyjść z pętli zadłużenia i poprawić płynność finansową. W ramach konsolidacji kredytów można połączyć ze sobą:

  • kredyt gotówkowy,
  • kredyt ratalny,
  • kredyt z karty kredytowej,
  • kredyt na rachunku bieżącym,
  • kredyt samochodowy,
  • pożyczkę w instytucji pozabankowej.

Jest to proces stosunkowo prosty, tym bardziej, że na rynku pojawia się coraz więcej firm, które pomagają w konsolidacji. Wystarczy wejść np. na https://www.splatachwilowek.pl/konsolidacja-kredytow/ a dalej starannie dobrany zespół specjalistów pomorze w doprowadzeniu procesu konsolidacji do końca.

Czy skonsolidowanie kredytów jest opłacalne?

Konsolidacja kredytów ma wiele zalet i w wielu przypadkach jest opłacalnym rozwiązanym. Przede wszystkim zamiast kilku rat, płacisz jedną. Dzięki takiemu uproszczonemu modelowi spłaty zobowiązań, łatwiej będzie Ci zapanować nad finansami. Ponadto, do innych zalet zalicza się:

  • niską ratę – nowa rata jest niższa niż suma wszystkich zobowiązań. Masz możliwość negocjowania takiej wysokości raty, która nie nadwyręży Twojego aktualnego budżetu domowego.
  • Dłuższy okres kredytowania – konsolidując obecne zadłużenia, wydłużany jest okres spłaty, który dopasowujesz do swoich możliwości.
  • jedną, wygodną ratę – zamiast kilku rat, płacisz tylko jedną ratę. To wygodna opcja, ponieważ przy kilku ratach, można zapomnieć i jednej, a tym samym wygenerować dodatkowe koszty

Kiedy skonsolidowanie kredytów jest opłacalne?

Konsolidacja kredytów często okazuje się najlepszym, jak nie jedynym rozwiązaniem. Będzie dobrym wyborem zwłaszcza, gdy masz zaciągniętych kilka pożyczek krótkoterminowych, tzw. chwilówek. Taki rodzaj pożyczki wymaga od Ciebie spłaty w ciągu 30 dni, a każda nieterminowa spłata generuje wysokie koszty. Jeżeli nie masz możliwości uregulowania zadłużenia w tak krótkim czasie, konsolidacja będzie dl Ciebie najlepszym rozwiązaniem, aby uniknąć spirali zadłużenia. Ponadto, to doskonały, a przede wszystkim opłacalny sposób, gdy chcesz zaciągnąć kredyt hipoteczny, a masz już kilka drobnych długów. Ich skonsolidowanie poprawia zdolność kredytową, co zwiększa szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt hipoteczny.

Taki produkt finansowy jest również atrakcyjny dla kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt w warunkach wysokich stóp procentowych. Jeżeli na obecnie na runku są niższe stopy procentowe niż były w trakcie podpisania umów, kredyt konsolidacyjny może być udzielony na lepszych warunkach. To także opcja dla tych, którzy obecnie nie spóźniają się ze spłatą rat pożyczek i kredytów, ale biorą pod uwagę, ze taka sytuacja może zdarzyć się w perspektywie czasu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here