Jak wybrać najlepszy komin?

Komin to jeden z najważniejszych elementów, o których musimy pamiętać przy budowie domu. To dzięki niemu jesteśmy w stanie cieszyć się czysty powietrzem we wnętrzu. Gwarantuje nam spokój i pewność, że cała nasza rodzina jest bezpieczna. Dobry komin to podstawa komfortowego życia. Niezależnie od tego, jak wygląda budynek, jakie ma funkcje i wielkość, potrzebuje konstrukcji, która będzie spójna z całością. Nie można jej bowiem projektować w oderwaniu od całej inwestycji.

Wysoka czy niska?

Wybór takiej najwłaściwszej uzależniony jest od wielu czynników. Najistotniejszy to zastosowane urządzenie grzewcze i jego parametry.

Najmniej problematyczne są kotły, które gwarantują bardzo wysoką temperaturę spalania. Ciąg termiczny bardzo szybko usuwa w takim przypadku spaliny na zewnątrz budynku.

Tam, gdzie stosujemy te o niskiej temperaturze, musimy pamiętać o tym, by komin dopuszczał „mokry tryb pracy” i, tym samym, był odporny na działanie kondensatu.

Komin do pieca CO

Kiedy szukamy odpowiedniego komina do pieca CO, powinniśmy zdecydować się na taki, który sprawdzi się również w przypadku kominków na paliwa stałe. Umożliwi wtedy zastosowanie brykietu, drewna, węgla i innych materiałów opałowych.

Tego typu rozwiązanie to doskonały wybór dla wszystkich tych, którzy oczekują bezpieczeństwa i spokoju. Ma ono szeroki zakres temperatury spalin: od 200 do 600 °C, kwasoodporną rurę szamotową z wysokim poziomem szczelności oraz jest zgodny z normą EN 13063-1.

Komin do pieca CO to gwarancja, że spaliny z naszych domowych źródeł ciepła są odprowadzane w sposób pewny. Sama konstrukcja pozwala cieszyć się wymarzonymi wieczorami przy świetle ognia  – bez obaw, że coś pójdzie nie tak.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Należy pamiętać, że źle wykonany system to wielkie ryzyko. Brak doświadczenia i wiedzy może tutaj doprowadzić do naprawdę wielkiej tragedii. Funkcją takiego systemu jest odprowadzanie na zewnątrz budynku spalin, które wytwarzają się w efekcie użytkowania kominka czy pieca.

Jeśli wybierzemy odpowiedni komin do pieca CO i zlecimy jego montaż profesjonaliście, będziemy pewni, że posłuży nam długie lata. Nie będzie podlegał wtedy awariom, da niezbędny w życiu spokój, bezpieczeństwo i przekonanie, że nasza rodzina oddycha świeżym powietrzem.

Zarówno budowę ścian, dachu, jak i komina właśnie najlepiej zlecić więc ekspertowi. Tylko wieloletnie doświadczenie i wiedza zagwarantują naszemu lokum idealne odprowadzanie spalin. Dobry fachowiec nie tylko zamontuje cały system, ale też doradzi, co powinniśmy wybrać, czym się kierować i na co postawić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here