Jak wybrać firmę, która przeprowadzi audyt recyklera?

0
1235

Liczne gałęzie przemysłu muszą działać zgodnie z odgórnie narzuconymi zasadami, aby ograniczyć negatywny wpływ gospodarki na środowisko naturalne. Dotyczy to również branży skupiającej się na recyklingu i odzysku. Przedsiębiorstwa działające w tym zakresie muszą poddawać się cyklicznym kontrolom, a to od właścicieli zależy, kto będzie odpowiedzialny za ocenę. Jak więc wybrać firmę, która przeprowadzić audyt recyklera?

Zrozumienie potrzeb 

Prowadząc własną firmę często łatwiej docenia się inne podmioty, które potrafią działać szybko, a jednocześnie są w stanie spełnić wszystkie wymagania. Nie inaczej jest w przypadku audytów recyklerów, które w dużej mierze często stanowią o dalszym losie przedsiębiorstwa. Decydując się więc na współpracę z konkretną firmą warto zwrócić uwagę na fakt, ile czasu poświęci ona na zrozumienie potrzeb danego przedsiębiorstwa. Ważne są tu takie aspekty, jak: 

  • przeprowadzenie wstępnej rozmowy, 
  • zaopiniowanie wypełnionej ankiety, 
  • zasugerowanie formy oceny, 
  • ustalenie osoby odpowiedzialnej za audyt recyklera,  
  • określenie terminu, który byłby dogodny dla obu stron,  
  • zaprezentowanie ofert.  

Nie jest możliwe ustalenie priorytetów i harmonogramu działań bez odpowiedniej komunikacji między firmą zapewniającą audyty recyklerów a przedsiębiorstwem.  

Więcej o wyborze i procesie audytu recyklera znajduje się na stronie: https://www.bureauveritas.pl/home/about-us/our-business/certification/management-systems/environment/audyt_odzysku_sprzetu_elektronicznego_i_elektrycznego 

Najwyższe kompetencje 

Wytyczne do przeprowadzenia audytów recyklerów określone są przez prawo, które niejednokrotnie ulega zmianom. Dzieje się tak przez rozwój technologii i potrzebę ciągłego dostosowania się do niej. Firma odpowiedzialna za audyt musi mieć więc w swoim zespole ludzi, którzy są świetnie przygotowani do wykonania tego zadania, a także posiadają specjalistyczną, aktualną wiedzę. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here