Jak się chronić przed kradzieżą?

0
1576

Włamania, napaści i kradzieże mogą spotkać każdego. Czy tego chcemy, czy nie. Powinniśmy się więc odpowiednio zabezpieczyć – tak, by nie paść ofiarą żadnej z tych trudnych sytuacji lub, w razie ataku, mieć pewność, że ktoś nam pomoże stanąć na nogi.

Odszkodowanie pomoże

W zależności od tego, czy chcemy chronić nasze lokum i znajdujące się tam przedmioty, pieniądze, dokumenty czy siebie samych, musimy stworzyć odpowiedni plan działania. Po pierwsze – zainwestować w solidną polisę.

Taka umowa pozwoli cieszyć się spokojem i pewnością, że – w razie kradzieży i napaści – odzyskamy równowartość uszkodzonych, zaginionych przedmiotów.

Dobre porozumienie ochroni dom wraz z wyposażeniem, cenne przedmioty, które się w nim znajdują, biżuterię, dokumenty i wszystko to, co postanowimy wciągnąć w jej zakres.

Niektóre firmy mają w swojej ofercie również ubezpieczenie od napaści ulicznej, które gwarantuje nam odszkodowanie na wypadek utraty zawartości torby albo plecaka.

Solidna kryjówka

Jeśli obawiamy się włamania do naszego azylu i nie chcemy stracić wartościowych przedmiotów, które tam trzymamy, powinniśmy wyposażyć nasze lokum w solidną, zamykaną szafkę bądź sejf. Doskonale sprawdzą się tutaj sejfy domowe – nieduże, wygodne i z możliwością schowania ich we wnętrzu mebla.

Ten element wyposażenia przeznaczony jest głównie do przechowywania dokumentów, czeków, pieczęci, umów i innych niewielkich przedmiotów. Doskonale nada się do schowania biżuterii czy mniejszych kwot pieniędzy.

Sejfy domowe cieszą się coraz większą popularnością. I nic dziwnego! Coraz więcej ludzi docenia to, w jaki sposób przykładają się do poczucia bezpieczeństwa i pewności, że nasze skarby są dobrze schowane.

Najczęściej zamyka się je za pomocą zamka kluczowego lub elektronicznego. Istotne jest to, by zawsze były solidnie przymocowane do jakiegoś podłoża. Ze względu na niewielką wagę złodziej mógłby wynieść z lokalu cały sejf.

A samochód?

Przed kradzieżą możemy i powinniśmy zabezpieczyć również samochód. To wciąż częsty łup różnej maści rabusiów – choć liczba takich przestępstw z roku na rok spada, to niestety wciąż jest dość duża.

O ochronie dla auta powinniśmy pomyśleć szczególnie wtedy, kiedy trzymamy je na zewnętrznych, niestrzeżonych parkingach. Tutaj złodziejom łatwiej do nich dotrzeć i to stąd znika najwięcej pojazdów.

Warto pomyśleć o zamontowaniu specjalnej blokady umieszczanej pod kolumną kierowniczą – dzięki pomysłowemu systemowi unieruchamia ona kierownicę i chroni samochód przed kradzieżą.

Dobrym rozwiązaniem są też blokady skrzyni biegów, wszelkiej maści alarmy i czujniki. Tak, by nikomu nie udało się odebrać nielegalnie naszej własności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here