Stałe zlecenia na wymianę walut. Czy to się opłaca?

Rosnące wymogi wobec wszystkich obecnie oferowanych usług, wymuszają często przedsiębiorców do sięgnięcia po nowoczesne technologie. Nie inaczej jest na rynku kantorów walut – aby dostosować się do gospodarczych wyzwań XXI wieku, udostępniają one coraz częściej internetowe serwisy. Umożliwiają one przeprowadzenie szeregu różnych transakcji, w tym stałe zlecenia na wymianę walut. Jak wygląda taka usługa i jakie są korzyści z korzystania z niej? O tym przeczytacie w naszym artykule.

Szybkie i bezpieczne wymiany walut

Kantor internetowy daje użytkownikom duże możliwości i bardzo ułatwia wymianę walut, którą da się przeprowadzić dosłownie w każdej chwili. Można powiedzieć, że jest to połączenie elektronicznej bankowości i systemów transakcyjnych, które spotyka się w sklepach internetowych lub domach maklerskich. Wystarczy zarejestrować się w odpowiednim kantorze internetowym, np. centnet.pl, wprowadzając swoje dane. Po ich weryfikacji generowany jest login oraz hasło dostępu do konta na platformie.

Dokonanie jakiejkolwiek transakcji będzie możliwe po przelaniu pieniędzy na wskazane konto. Cała operacja jest bezpieczna, potwierdzana wiadomością SMS lub inną formą jednorazowego zabezpieczenia, która ma na celu ochronić użytkownika przed niepożądanym działaniem osób trzecich. Na zaksięgowanie pieniędzy należy trochę poczekać – w zależności od rodzaju banku, w jakim przechowuje pieniądze zarówno kantor, jak i użytkownik.

Dlaczego warto korzystać z kantorów internetowych i stałych zleceń na wymianę walut?

W przypadku częstej wymiany walut, warto korzystać z tego typu usług, zwłaszcza, że różnica między kursem kupna a sprzedaży (spread) jest o wiele niższa niż w tradycyjnych kantorach, w których wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu groszy. Jest to przydatne szczególnie w sytuacji comiesięcznej spłaty hipoteki w walutach obcych lub dokonywania transakcji liczonych w tysiącach. Po podsumowaniu operacji online z całego roku okazuje się, że oszczędności są w tym przypadku znaczne. Dodatkowo, stali klienci mogą liczyć na promocje i rabaty, zwłaszcza przy dużych transakcjach (na sumy ok. kilkudziesięciu tysięcy złotych). W takich sytuacjach e-kantor jest w stanie zaoferować niższe kursy sprzedaży lub korzystniejsze kursy kupna.

Wymiana walut online wcale nie musi odbywać się w trybie natychmiastowym. Dla osób, które dokonują transakcji kupna lub sprzedaży waluty cyklicznie, idealną usługą będzie zlecenie stałe. W ramach niej klient może zlecić systemowi wymianę walut według ustalonych przez niego parametrów, do których należą: rodzaj i kwota transakcji, dzień i godzina transakcji oraz data i godzina ważności. Usprawnia to cały proces, automatyzując go i ograniczając zaangażowanie klienta.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here