Przeprowadzka

Czy przeprowadzka zawsze musi się wiązać ze stresem? Wręcz przeciwnie! Może to być ekscytujące doświadczenie. Zmiana miejsca zamieszkania, nowe otoczenie oraz sąsiedzi – to dobry początek dla nowego etapu w naszym życiu. Warto jednak zawczasu przygotować się do przeprowadzki, aby odbyła się bez niespodzianek oraz niepotrzebnego stresu.

  1. Jak się przygotować do przeprowadzki?

2 O czym warto pamiętać w trakcie zmiany mieszkania?

Jak się przygotować do przeprowadzki?

Kluczem dobrej przeprowadzki są wcześniejsze przygotowania oraz dobra organizacja. Warto już zawczasu zbierać pudła, w które zapakujemy cały nasz dobytek. Tekturowe kartony sprawdzą się w tej roli znakomicie! Są one nie tylko wytrzymałe, ale również przestrzenne. Ponadto tektura należy do bardzo ekologicznych surowców, które mogą być poddawane recyklingowi do nawet 7 razy!

Nie bez znaczenia ma także firma przeprowadzkowa. Te najlepsze mogą mieć zarezerwowane terminy na kilka tygodni naprzód. Dlatego nie zwlekajmy i zarezerwujmy przewóz naszych rzeczy, jak tylko będziemy znali dokładną datę przeprowadzki.

Warto wybrać firmę, której usługi są polecane przez innych i która cieszy się dobrą opinią. W końcu nie zmieniamy miejsca zamieszkania co miesiąc i dobrze jest skorzystać z doświadczenia fachowców, którzy zaopiekują się naszym dobytkiem w profesjonalny sposób jak przeprowadzki Mokotow.

O czym warto pamiętać w trakcie zmiany mieszkania?

Przeprowadzka to niekiedy bardzo stresujący czas, jeśli nie jesteśmy do niego dobrze przygotowani oraz jest to nasze pierwsze doświadczenie tego typu. Nic zatem dziwnego, że możemy o niektórych rzeczach zapomnieć bądź też nie wiedzieć.

Przede wszystkim warto zacząć od tego, że przeprowadzki nie warto zaczynać na ostatnią chwilę. W miarę możliwości dobrze rozpocząć pakowanie, a przynajmniej sortowanie rzeczy, na kilka tygodni przed planowaną datą.

Ponadto nie warto oszczędzać na firmie przeprowadzkowej. Czasami różnica nawet 100 zł może zadecydować o tym, w jakim stanie zostanie przewieziony sprzęt RT, czy też nasza zastawa. Wybierając przeprowadzki Mokotow, warto postawić na najlepszych!

Przeprowadzając się, warto pamiętać o także innych, subtelnych szczegółach, jak zabezpieczenie podłóg w obu mieszkaniach. Przy znoszeniu oraz wnoszeniu ciężkich mebli możemy ją niepotrzebnie ubrudzić, a nawet uszkodzić.

Warto także spisać liczniki wody oraz gazu, jeżeli korzystamy z usług wynajmu. Ta na pozór nieistotna rzecz może mieć duże znaczenie, jeśli dojdzie do ewentualnych sporów z najemcami.

Na sam koniec dobrze jest potraktować przeprowadzkę także jako okazję do sprzątania. Pakując rzeczy, warto zastanowić się, czy potrzebujemy wszystkich z nich. Być może część oddać naszej rodzinie bądź też podarować potrzebującym? Im mniej rzeczy spakujemy, tym sprawniej przejdziemy przez przeprowadzkę!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here