Profesjonalna chemia gospodarcza

Wszyscy sprzątamy. Bez wyjątków. Jedni częściej, drudzy rzadziej, ale porządki są  codziennością każdego. Warto więc zadać sobie pytanie, przy pomocy jakiej chemii sprzątanie przyniesienie najlepsze efekty. Musi to być profesjonalna chemia gospodarcza czy może wystarczą sprawdzone domowe preparaty? Wyjaśniamy.

Domowe środki – nie zawsze bezpiecznie

Domowe sposoby na przygotowanie skutecznych preparatów mają długą tradycję. Stosowały je nasze babcie i prababcie, gdy chemia gospodarcza była jeszcze niedostępna. Do czyszczenia wykorzystywano to, co było pod ręką – sodę oczyszczoną, wodę, kwasek cytrynowy itp.

Nie ma w tych metodach nic złego, bo znane są z tego, że radzą sobie nawet z trudnymi zabrudzeniami. Ich dużą wada jest jednak bezpieczeństwo. Składniki, z których tworzy się domowe środki, nie są przystosowane do wszystkich powierzchni i urządzeń. Może się więc zdarzyć tak, że preparat uszkodzi jakiś mebel. Prawdopodobnie nie będzie to widoczne od razu, ale po latach niewłaściwego czyszczenia może się okazać, jakie działanie naprawdę ma soda czy kwasek.

Profesjonalna chemia – na pewno skutecznie

Niejeden producent chemii gospodarczej powiedziałby, że profesjonalne środki są zawsze dobrym wyborem. Właściwie miałby rację, bo są to i skuteczne, i w pełni bezpieczne preparaty (jeśli używane zgodnie z przeznaczeniem). Dodatkowo są też łatwe w użyciu i zróżnicowane, a nawet mają ładny zapach.

Zatem czy profesjonalna chemia gospodarcza ma jakieś wady? Ma – jedną, która często nie znajduje odbicia w rzeczywistości, czyli cenę. Powszechnie sądzi się, że to, co jest profesjonalne, jest też droższe. Rzeczywiście może się tak zdarzyć, ale na rynku nie brakuje profesjonalnych produktów w dobrych cenach. Oferuje je np. producent chemii General Fresh. Preparaty są jak najbardziej profesjonalne, a mimo to kosztują średnio ok. 5 zł. W związku z tym nie należy z góry być przekonanym, że gotowy środek to środek drogi.

Jedno i drugie? Czemu nie!

W większości polskich domów najlepiej sprawdzi się rozwiązanie połączenia profesjonalnej chemii z domowymi sposobami czyszczenia. Wynika to z faktu, że każdemu zdarzają się różne zabrudzenia i każdy ma różne upodobania. Trudno wyobrazić sobie przygotowywanie odpowiedniego preparatu za każdym razem, gdy trzeba jedynie wytrzeć kurze. W takim przypadku o wiele łatwiej jest użyć gotowego lub nawet nawilżanych chusteczek do mebli.

Decydując się na wybór chemii, trzeba wziąć pod uwagę dwie ważne rzeczy: rodzaj zabrudzenia oraz czas. Producent chemii gospodarczej oferuje swoim klientom produkty szybkie w użyciu, przy czym każdy jest do zabrudzenia konkretnego rodzaju. Domowe środki wymagają więcej czasu na przygotowanie, ale są dość uniwersalne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here