Nowoczesne pojazdy stosowane w branży budowlanej i nie tylko

Dzisiejsza branża budowlana stosuje całą masę różnych pojazdów, maszyn i urządzeń, które sprawiają, że budowlanka nieustannie się rozwija. Powstaje coraz więcej specjalistycznych firm, które oferują swoim klientom bardzo profesjonalne usługi, w tym np. wynajem dźwigów czy wynajem podnośników koszowych. Dziś chcielibyśmy krótko opowiedzieć o pojazdach i maszynach, które można najczęściej spotkać w firmach, które świadczą swoje usługi w budownictwie, ale nie tylko. Coraz częściej pojazdy, które wymienimy poniżej, można zobaczyć przy innego rodzaju pracach.

Podesty ruchome i platformy robocze

Za pomocą podestów ruchomych i platform roboczych można bezpiecznie i pewnie realizować prace budowlane (i nie tylko) w trudno dostępnych miejscach. Podesty robocze nadają się do pracy wszędzie tam, gdzie nie potrzeba dużego zasięgu podnośników koszowych. Można wyróżnić m.in. podnośniki robocze czy podnośniki nożycowe. Można je wykorzystywać nie tylko w budownictwie, ale również chociażby na halach magazynowych czy placach magazynowych.

Sprawdź podesty ruchome na https://www.podnosimy.pl/podesty-ruchome/

Podnośniki koszowe

Za pomocą podnośników koszowych można wykonywać różnego rodzaju prace wykończeniowe i montażowe na wysokościach. Z pokładu kosza osobowego osadzonego na ramieniu teleskopowym podnośnika wszelkie prace na wysokości można wykonać dużo sprawniej i bezpieczniej.

Montaż oświetlenia na wysokościach, usuwanie śniegu i sopli lodu zimową porą, oczyszczanie rynien z liści i brudu, instalacje elektryczne, montaż i wyklejanie billboardów to tylko przykładowe z zadań, które można zrealizować korzystając z podnośnika koszowego. Coraz częściej podnośnik koszowy można zobaczyć przy pracy na imprezach masowych i koncertach, gdzie z poziomu podnośnika koszowego można realizować pracę kamerzysty czy oświetleniowca.

Warto dodać, że podnośniki koszowe znajdują swoje zastosowanie także chociażby przy pielęgnacji zieleni, gdy za ich pomocą można przycinać krzewy i drzewa czy usuwać połamane gałęzie i konary.

Podnośniki koszowe dostępne na https://www.podnosimy.pl/wynajem-podnosnikow/

Dźwigi i żurawie

Dźwig to najbardziej charakterystyczny pojazd stosowany w budownictwie. Jego ogromna moc jest niezbędna, by wznosić nowe obiekty i budowle. Nie da się nie zauważyć, że najbardziej w oczy rzucają się ogromne żurawie wieżowe, czyli typowe żurawie budowlane. Wznoszą się one ponad wieżowcami, wpisują się doskonale we współczesną panoramę dużych miast.

Wśród dźwigów, poza żurawiami wieżowymi, wymienić można także dźwigi samojezdne, żurawie samochodowe, mobilne żurawie wieżowe czy mini dźwigi, a także nowoczesne i bardzo przydatne samochody HDS (hydrauliczne dźwigi samochodowe).

Zastosowanie dźwigów i żurawi budowlanych najczęściej dotyczy oczywiście budownictwa, ale chociażby samochody z HDS stosowane są również w leśnictwie czy przy transporcie różnego typu.

Dźwigi można zobaczyć również przy takich nietypowych zleceniach jak np. wodowanie barki rzecznej czy transport ogromnych elementów silnikowych samolotów.

Warto wspomnieć o mini dźwigach czy mini żurawiach, które nazywane są również dźwigami typu pająk (z uwagi na specyficzną budowę). Doskonale odnajdują się przy pracy w pomieszczeniach i wszędzie tam, gdzie większe dźwigi nie będą mogły się zmieścić z uwagi na swoje rozmiary i rozmiary miejsca, w którym należy wykonać prace.

Można śmiało powiedzieć, że obecnie pojazdy stosowane w budownictwie coraz częściej znajdują zastosowanie również w innych obszarach i rodzajach działalności. Firmy, które wynajmują swoim klientom tego typu pojazdy, nawiązują współpracę nie tylko z firmami czy klientami z obszaru budownictwa.

Dźwigi i Podnośniki Dariusz Kujawa – www.podnosimy.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here