Modna stara cegła

Zaprojektowanie oryginalnego wystroju ścian zewnętrznych budynku czy też ciekawych wnętrz jest prawdziwą sztuką. Coraz większą popularność zdobywa w ostatnim czasie cegła na ścianę. To bardzo ciekawe wykończenie, które kojarzy się z surowością dzielnic przemysłowych, ale także z polskim gotykiem, budowanym właśnie z cegły.

Wyjątkowo interesujące będzie położenie cegły na ścianę w pomieszczeniach loftów. Cegła będzie przypominać o wcześniejszym przeznaczeniu pomieszczeń. Bardzo interesujące może być użycie cegieł w różnego rodzaju lokalach i klubach. Dzięki temu całość będzie się wyróżniać specyficznym klimatem, który daje ogromne możliwości aranżacji wnętrza.

W przypadku niemożności wykorzystania pełnych cegieł, świetnym rozwiązaniem będą płytki z cegły. Do ich sporządzenia wykorzystuje się starą, oryginalną cegłę, która zostaje z rozbiórki starych budynków. Dzięki temu uzyskuje się niepowtarzalne płytki, często ozdobione pieczęciami czy napisami. Warto zwrócić uwagę, że niektóre z cegieł były robione ręcznie. Można także zastosować płytki, które są stylizowane na starą cegłę.

Płytki ceglane charakteryzuje nierówność wybarwienia, często można spotkać na nich jakieś ubytki czy wyszczerbienia. Dzięki temu ściana wygląda na starą i ma wyjątkowy charakter. Kolory płytek mogą być bardzo różne, w zależności od rodzaju zastosowanej gliny oraz sposobu wypału. To pozwala wybrać optymalny kolor, w odcieniach od piaskowego, przez ugry, róże, typowy ceglany do ciemnoczerwonego.

Zanim zostanie podjęta decyzja o kupnie konkretnych płytek, warto się im bliżej przyjrzeć. Bardzo interesująca jest cegła dekoracyjna ze sklepu https://retrocegla.pl/. Wykorzystywana jest tu stara, XIX-wieczna cegła rozbiórkowa. Odpowiednio oczyszczona, pocięta na płytki stanowi wyjątkowo oryginalny materiał wykończeniowy. Szczególnie jest polecamy dla osób, które chcą coś ciekawego, a nie podoba im się modny ostatnio beton architektoniczny. Stosując płytki unikają one sztampowości i szarości betonu, a jednocześnie mają unikatowe wnętrze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here