Dyktanda w sieci

Rodzice dzieci uczęszczających do pierwszej klasy są bardzo przejęci nowymi doświadczeniami swoich pociech. Często stresują się dużo bardziej niż ich dzieci. Martwią się o postępy w nauce. Czy dziecko dobrze sobie radzi czy może potrzebuje pomocy? Może trzeba coś poćwiczyć, żeby dziecku było po prostu łatwiej, gdy dojdzie do stresujących sytuacji.

Dyktando online dla klasy 1 to ciekawy sposób, aby przygotować dziecko do prawdziwego sprawdzianu w szkole. Nie musimy sami wymyślać trudnych ortograficznie wyrazów. Wszystko można znaleźć dzisiaj w sieci. Znajdziemy na takiej stronie również zasady pisowni czy reguły, którymi możemy się posiłkować. Ortografia w języku polskim jest bardzo trudna do opanowania i niejednemu przyprawia sporo trudności. Często nie pamiętamy wszystkich wyjątków i ciężko przypomnieć sobie od razu każdą regułkę. Zgromadzone w jednym miejscu wszystkie potrzebne informacje znacznie ułatwiają pracę.

Uczeń pisząc takie dyktando w sieci może sam się przygotować do lekcji i sprawdzić swoje umiejętności oraz poprawić błędy i nauczyć się obowiązujących zasad. Dziecko przepracowując rzeczy, które sprawiają mu trudności może w spokoju i swobodnej atmosferze pracować. Ucząc się w swoim własnym tempie i przerabiając dyktanda w domu łatwiej będzie dziecku odnaleźć się w szkolnej ławce podczas sprawdzianu.

Oswajając trudny materiał na spokojnie istnieje większe prawdopodobieństwo zapamiętania istotnych zasad. Podchodząc indywidualnie do możliwości swojego dziecka więcej informacji może do niego trafić w domowym zaciszu, niż w gwarnej, liczącej dużo dzieci klasie. Nauczyciele również mogą mieć korzyści z takiej formy ćwiczeń dla uczniów w domu. Nie muszą przerabiać wielu tekstów na lekcji. Mogą podpowiedzieć uczniom, żeby przygotowywali się do sprawdzianów poprzez ćwiczenie pisania dyktand online. A jak wiadomo praktyka czyni mistrza. I w czasach, gdzie świat jest cały czas online taka forma ćwiczeń jest bardziej atrakcyjna dla dzieci, które nie rozstają się z telefonami ani na chwilę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here