Wiele się słyszy o kryptowalucie, ale co to w ogóle jest? Jest to waluta, która nie ma wersji papierowej. Nigdy nie będzie drukowana, czyli jest o wiele bardziej odporna na manipulacje i spekulacje. Najbardziej znaną walutą jest bitcoin. Można na tym sporo zarobić, ale i sporo stracić. Jeśli chcemy zacząć handel kryptowalutami to najlepiej robić to w mniejszych kwotach. Wybieramy wszystkie popularne kryptowaluty i mamy wtedy problem z głowy.

Nie jest to przecież trudne zadanie do wykonania tym bardziej, że z kupnem nie ma dzisiaj problemów. Musimy tylko uważać skąd kupujemy. Można oczywiście skorzystać z giełdy kryptowalut. Mamy do wyboru kilka stron gdzie znajdziemy kryptowaluty. Te giełdy najczęściej wymagają od nas przesłania skanu dowodu osobistego. Musimy potwierdzić, że my to my. Zanim wybierzemy jedną z giełd trzeba będzie sprawdzić jak wygląda prowizja.

Nie chcemy przecież za dużo płacić, bo to obniża nasze zyski. Istnieje również możliwość skorzystania ze specjalnego kantoru kryptowalut. Tam wybieramy sobie dowolną kwotę, za którą chcemy kupić walutę i wiemy ile to ma kosztować. Jeśli chcemy sprzedawać to również od razu mamy wyliczone ile na tym zarobimy. Zawsze przeliczamy sobie wszystkie kursy, bo chcemy na tym jak najwięcej zyskać, a nie stracić. Inwestując małe kwoty na pewno wiele nie ryzykujemy, a na początek powinno nam to wystarczyć.

Zdobywamy doświadczenie w inwestowaniu

Im więcej siedzimy w tym temacie tym więcej wiemy, a zatem warto zacząć już teraz. Przeznaczmy sobie małą kwotę pieniędzy i zobaczymy czy da się na tym zarobić czy nie. Warto tutaj wspomnieć, że w grudniu bitcoin kosztował 20 tysięcy dolarów, a dzisiaj dziesięć tysięcy. To oznacza, że może osiągnąć bardzo szybko ten sam poziom, który był w grudniu, a może nawet więcej.

Wtedy na pewno byśmy na tym bardzo dużo zarobili. W pozostałych kryptowalutach nie ma takich spektakularnych wzrostów, ale przecież na początku nie nastawiamy się na super zysk. Jeśli cokolwiek uda nam się zarobić to już będzie dobrze. Bardzo dużo osób inwestuje w kryptowaluty, dlatego i my powinniśmy spróbować. Jeśli zaczniemy zarabiać to będziemy wiedzieć, kiedy i jak inwestować.

Można czytać wiele poradników na ten temat, ale jeśli samemu się tego nie sprawdzi to się nie przekonamy. Własnego doświadczenia nic nie zastąpi i jeśli zaczniemy się tym tematem interesować to szybko sami dojdziemy do podobnych wniosków. Im szybciej zaczniemy tym szybciej będziemy mogli to cenne doświadczenie zdobyć. Nie ma, co czekać trzeba działać.

[Głosów:3    Średnia:4.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here