Kontener magazynowy

Magazynowanie towaru i koszty z nim związane to najczęściej jedno z największych obciążeń finansowych dla dużych i małych przedsiębiorstw. Wiążą się one nie tylko z kosztami wynajmu powierzchni magazynowych, ale również ze spełnianiem wymagań danego rodzaju towaru. Jednak czy wiesz, że możesz już teraz zdecydować się na zmianę sposobu magazynowania? Kontener magazynowy to o wiele tańsza alternatywa, którą możesz wprowadzić w każdego rodzaju biznesie! Jakimi zaletami odznacza się kontener, jakie cechy go wyróżniają, a także czy lepiej zdecydować się na wynajem lub też jego kupno –  informacje te uzyskasz w poniższym artykule!

Kontener jako przestrzeń magazynowa – właściwości

Kontener magazynowy nie jest zwykłym blaszakiem, jak może ci się pozornie wydawać. Jest to solidna konstrukcja wykonana z specjalistycznej stali Corten, która wyróżnia się przede wszystkim swoją wytrzymałością. Dodatkowo kontenery posiadają równą podłogę, w której powierzchnia pozwala na równomierny ułożenie towaru, a także wykonanie tego za pomocą paleciaka. Dach kontenera może przyjmować różne formy w zależności od twoich potrzeb. Wyróżniamy kontenery OT, czyli Open Top. Posiadają one otwartą u góry konstrukcję, aby bez problemu przewozić oraz przechowywać towar o nieregularnych kształtach oraz ponadgabarytowe produkty. Inna wersja dachu to High Cube (HC), czyli kontener podwyższony. Model ten pozwala nie tylko na przewóz większej ilości towarów, ale również na magazynowanie produktów wielkogabarytowych.

Wśród właściwości technicznych kontenerów warto również wspomnieć o wejściu do kontenera oraz o jego pojemności. Zarówno jedna, jak i druga kwestia jest dostosowywana do potrzeb klienta. Wśród wielu rodzajów kontenerów odnajdziesz z pewnością taki, który odpowiada ci pojemnością, ponieważ w ofercie SeaBox znajdują się kontenery o ładowności od 3 europalet aż po 25. Natomiast drzwi kontenera dobiera się w zależności od tego, jakie masz potrzeby – czy będzie to kontener magazynowy wykorzystywany wyłącznie przez pracowników fizycznych, czy też może chcesz do jego załadunku wykorzystać paleciaka.

Wynajem czy kupno – na jaki kontener się zdecydować?

Kiedy wiesz jaki rodzaj kontenera będzie odpowiedni dla twojego przedsiębiorstwa oraz rodzaju towaru, jaki posiadasz warto zastanowić się czy faktycznie potrzebujesz zakupić kontenery na stałe. W części przypadków okazuje się, że kontener potrzebny jest tylko sezonowo, a jego zakup na stałe byłby mniej opłacalny. Wynajem jest szczególnie zalecany w przypadku, gdy pracujesz na produkcie sezonowym bądź też twoja lokalizacja jest tylko na dany okres czasu. Przykładowo jesteś w trakcie przenoszenia swojej firmy do nowej siedziby i potrzebujesz jedynie tymczasowego miejsca na przechowanie waszej dokumentacji, wyposażenia oraz towarów. Wówczas wynajem kontenera jest o wiele bardziej opłacalny. Jednak w momencie gdy wiesz, że będziesz długie lata pracował na bazie magazynowania towaru, w takim przypadku ekonomiczniejszy jest zakup kontenera. Możesz go przewozić w dowolne miejsca, ponieważ jest on dostosowany zarówno do transportu, jak i magazynowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here