Czyszczenie laserem

Jest wiele powierzchni, które trzeba wyczyścić, jest też wiele urządzeń, metod i technologii, które mogą to zrobić. Piaskowanie to jedna z bardziej popularnych metod, ale ponieważ jest pracochłonna i inwazyjna, nie można jej wszędzie stosować. Istnieją inne metody czyszczenia, takie jak czyszczenie laserowe, które radzi sobie z wieloma rodzajami zabrudzeń, takimi jak oleje, farby, smary i przebarwienia. Jakie inne właściwości i zalety posiada ten rodzaj oczyszczania zabrudzonej powierzchni? Czy warto mu zaufać i czy niesie za sobą jakieś ryzyko? Spróbujemy w tym artykule przekazać niezbędną wiedzę w tym temacie.

Czyszczenie laserem zalety i możliwości

Technologia czyszczenia laserowego doskonale nadaje się do dużych powierzchni, w wielu gałęziach przemysłu. Czyszczenie laserem ma również zastosowanie podczas renowacji budynków, ich zewnętrznych oraz wewnętrznych powierzchni. Idealnie nadaje się również do czyszczenia małych powierzchni takich jak dzieła sztuki. Wykorzystywanie tej metody nie powoduje żadnych uszkodzeń powierzchni i można jej w pełni zaufać wykorzystując ją tak wartościowych przedmiotów jak np. wspomniane dzieła artystyczne.

Czyszczenie laserem zalety i możliwości

Czyszczenie laserem zapewnia komfort pracy, ponieważ hałas jest minimalny. Sam proces czyszczenia jest również bardzo wydajny i precyzyjny. Wyczyszczony przedmiot nie ma resztek brudu ani zanieczyszczeń, ponieważ laser czyści bez tworzenia odpadów czy osadów. Znacznie skraca się również czas potrzebny na pracę związaną z dokładnym oczyszczeniem danej powierzchni. Czyszczenie laserem pozwala wyeliminować straty związane z przestojem w firmie z powodu długiego czasu czyszczenia urządzeń. Laser czyści szybko i niezwykle precyzyjnie, ma niskie koszty eksploatacji i jest łatwy w utrzymaniu.

laser

Czy to jest bezpieczne?

Urządzenie to może być używana do czyszczenia bardzo wrażliwych powierzchni. Maszyna nie uszkadza materiału bazowego i nie powoduje zanikania pierwotnego kształtu lub formy. Dlatego czyszczenie laserowe doskonale nadaje się do czyszczenia starych, zabytkowych powierzchni i wszystkiego, co jest wyjątkowo wrażliwe na zmiany. Może być używany do czyszczenia obrazów, malowideł ściennych, ikon, narzędzi, broni i metali kolorowych.

Urządzenie

Proces czyszczenia laserowego może być zautomatyzowany i kontrolowany przez ramię robota, które można bardzo dokładnie skalibrować. Robot może wtedy bardzo szybko i z dużą precyzją wyczyścić obszar. Proces jest tak wydajny ze względu na zastosowaną technologię i nie generuje dużych kosztów.

Niezależnie od tego, czy wiązka lasera jest używany na całej maszynie, czy na pojedynczej części, wielkość czyszczonej powierzchni nie ma wpływu na wydajność czyszczenia laserowego. Laser może skutecznie usuwać rdzę, brud i osad z powierzchni. Może być stosowany na całej powierzchni lub punktowo na określonym obszarze.

Czyszczenie laserowe a ekologia

Ludzie w naturalny sposób chcą dbają o środowisko a wszelkiego rodzaju środki czystości generują odpady oraz zanieczyszczają glebę. Podczas procesu czyszczenia laserowego nie są używane żadne dodatkowe materiały ścierne ani chemikalia. Laser potrzebuje tylko mocy i nie wymaga żadnych dodatkowych preparatów, aby działać prawidłowo. Proces wciąga tylko cząstki z czyszczonych powierzchni do zbiornika na odpady lub do powietrza wokół maszyny. Co ważne urządzenia używane do czyszczenia mają niewielkie zużycie energii elektrycznej podczas pracy.

Czyszczenie laserowe a ekologia

Gdzie zamówić czyszczenie laserem?

Grupa EMTECH IPH oferuje wsparcie i serwis po zakupie swoich wysokiej klasy maszyn do czyszczenia laserowego. Zapewniają kompleksową obsługę klienta, w tym pomoc w wyborze najlepszej maszyny uzależnionej od indywidualnych potrzeb, a także szkolenie w zakresie obsługi.

Gdzie zamówić czyszczenie laserem

Klienci Grupy EMTECH IPH mogą skorzystać z pełnej oferty usługowej – specjalistycznego doradztwa i wsparcia przed zamówieniem, jak i na każdym etapie jego realizacji. Przed włączeniem czyszczenia laserowego do linii produkcyjnej 24/7 przeprowadza się odpowiednie testy z robotem, który naśladuje efekty w systemie. Zadaniem jest znalezienie parametrów, które pomogą usprawnić proces i czas czyszczenia. Następnie klient sprawdza każdą próbkę, aby sprawdzić, czy spełnia normy produkcyjne. Współpraca z klientem opiera się na indywidualnych potrzebach systemu, zarówno przed jak i po włączeniu czyszczenia laserowego do linii produkcyjnej.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here