obsługa prawna firm

Prowadzenie firmy wiąże się z wieloma wyzwaniami oraz zagadnieniami, o których często nie mamy pojęcia przed założeniem działalności. Dla wielu przedsiębiorców bolączką prowadzenia firmy są umowy i działania prawne, bez których nie może obyć się żaden biznes. Jak sobie z tym poradzić? I kiedy należy skorzystać z obsługi prawnej firm?

Kiedy skorzystać z obsługi prawnej firm?

Firma to ciągłe: podpisywanie dokumentów, rozliczanie się, odprowadzanie podatków… W przypadku każdej działalności, ruchy podejmowane przez przedsiębiorcę muszą być dokładnie skatalogowane i ujęte w odpowiednie ramy. Podobnie kwestia przedstawia się w przypadku umów z dostawcami bądź klientami. W kwestiach, które są skomplikowane, a także na co dzień, kiedy po prostu nie masz głowy do zagadnień prawnych, warto skorzystać z pomocy odpowiedniej kancelarii. Obsługa prawna firm prowadzona przez Kancelarię KRS to kompleksowa pomoc w zakresie wszelkich zawiłych zagadnień prawnych. Oprócz kwestii umów zawieranych z podmiotami zewnętrznymi, warto do kancelarii zwrócić się także przed założeniem firmy – specjaliści doradzą, jaki rodzaj spółki założyć i co jest potrzebne, aby zarejestrować działalność.

Warto skorzystać z usług firmy, która oferuje pomoc prawną dla firm w każdej sytuacji, w której nie czujemy się na tyle pewnie, aby samodzielnie problem rozwiązać. Mogą to być: trudna umowa z klientem, założenie spółki, a także interpretacja różnego rodzaju umów, rozliczeń czy roszczeń.

Co zawiera obsługa prawna firm?

Obsługa prawna firm mieści w sobie wiele działań, które podejmowane są zależnie od potrzeb. Jak już zostało wspomniane, wiele firm korzysta z obsługi prawnej jeszcze przed założeniem działalności. Równie skomplikowany jest również proces przejęcia lub wykupywania spółek – w tych kwestiach lepiej zaufać prawnikowi, ponieważ w razie nieodpowiedniej umowy, zewnętrzna spółka może wystąpić do firmy z różnego rodzaju roszczeniami. Trudne są także sprawy dotyczące przekształcenia spółek handlowych lub sprzedaży przedsiębiorstwa – umowy należy konstruować bardzo dokładnie i zabezpieczyć odpowiednimi zapisami wszystkie interesy firmy.

Kancelarie zajmujące się obsługą prawną przedsiębiorstw przeprowadzają także audyty prawne oraz zajmują się m.in. ochroną praw autorskich.

Czy obsługa prawna firm jest droga?

Kosz obsługi prawnej firm może być zróżnicowany. Na jej cenę wpływ mają np. stopień skomplikowania sprawy oraz jej rodzaj. Część kancelarii działa również w trybie godzinowym. Przykładowo, sporządzenie umowy może wynosić od 120 złotych, natomiast w przypadku prowadzenia sprawy np. o odszkodowanie liczony jest procent od kwoty (zazwyczaj 10- 15 procent). Istnieją również firmy, które zatrudniają prawnika do stałej obsługi prawnej firm – w takim przypadku cena zależy od wielkości firmy i waha się między 1200 a 3000 złotych. Ostateczna cena zależy jednak zawsze od stopnia skomplikowania problemu oraz renomy i doświadczenia kancelarii, która zajmuje się obsługą prawną firmy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here