Ogrodzenie ogrodowe

Ogrodzenie powinno nie tylko pełnić funkcje praktyczne- musi także ciekawie prezentować się pod względem wizualnym. Z pewnością podjęcie decyzji co do wyboru może okazać się nieco problematyczne, ze względu na to, że na rynku ogrodniczym wyróżnić możemy wiele ciekawych ogrodzeń, które na pierwszy rzut oka różnią się jedynie ceną i wyglądem. Ile może wynosić maksymalna wysokość ogrodzenia? Na jakie ogrodzenie warto się zdecydować? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Ile może wynosić maksymalna wysokość ogrodzenia?

W pierwszej kolejności powinniśmy pamiętać o tym, że ogrodzenie każdorazowo powinno mieć wymiary zgodne z prawem budowlanym. W zdecydowanej większości przypadków złamanie paragrafów to dość rzadkie zjawisko. Tego typu działania okazałyby się niepraktyczne. Przykładowo pozwolenie na budowę okaże się konieczne, jeśli ogrodzenie miałoby przekraczać wysokość 2,2 m. Jest to bardzo duża wartość, która niezbyt ciekawie prezentuje się pod względem wizualnym. Większość ogrodzeń posiada mniejszą wysokość, która oscyluje w graniach 1,5 m. Dzięki temu nasza działka jest zasłonięta tylko częściowo. Kolejnym ważnym elementem jest usunięcie ostrych części, jeśli ich położenie nie przekracza 1,8 m. W końcu ogrodzenie ma gwarantować nam bezpieczeństwo.

Na jakie ogrodzenie warto się zdecydować?

Decydując się na ogrodzenie w ogrodzie, warto zwrócić uwagę na to, jakie elementy znajdują się na naszej działce i z jakich materiałów są one wykonane. Przykładowo, jeśli nasza nieruchomość została wybudowana z cegły, wówczas możliwy jest płot właśnie z tego materiału. Nieco inaczej wygląda to w przypadku nowoczesnego budownictwa- wykorzystuje się możliwości ogrodzenia gabionowego. Jeśli nie do końca wiemy, w jaki sposób dobrać ogrodzenie, ciekawym rozwiązaniem jest wybranie tego drewnianego- jest on uniwersalny i ciekawie prezentuje się pod względem wizualnym. Tego typu artykuły ogrodowe i metalowe znaleźć można na stronie http://robkat.pl/.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here